Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Edukacja


Karolina Milik opowiedziała uczniom "Koperniczka" o swoich podróżach (zdjęcia)

Absolwentka LO im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej, poprowadziła wykład w murach swojej dawnej szkoły. Karolina Milik opowiedziała o swoich przygodach m.in. w Peru i Meksyku. Uczniowie zobaczyli zdjęcia i pamiątki z podróży.

kopernik_karolina_milik1_15_04_18

(Fot. archiwum szkoły)

Karolina Milik jest absolwentką ostrowskiego liceum, które ukończyła w 2006 roku. Studiowała na trzech kierunkach - orientalistyce, anglistyce i charakteryzacji filmowo-teatralnej. Odwiedziła około 60 krajów na sześciu kontynentach. Na co dzień pracuje jako stewardessa.

Ostatnim celem absolwentki "Kopernika" było nabrzeże Afryki, gdzie nurkowała na rafach. Kolejnym podróżniczym marzeniem jest Antarktyka.

Na spotkaniu z uczniami opowiedziała o Peru i Meksyku. Uczniowie zobaczyli zdjęcia i pamiątki z podróży. Wyjątkowa, południowoamerykańska kuchnia, lokalne obyczaje (np. meksykańskie Święto Zmarłych), czy opowieść o najlepiej zachowanym mieście Inków - Machu Picchu to tylko niektóre z wielu poruszanych tematów.

Spotkanie z Karoliną Milik było drugim z cyklu organizowanego w LO im. Mikołaja Kopernika przez nauczycielkę geografii Olgę Skalik-Dmitrzuk. Spotkania z młodymi podróżnikami mają na celu nie tylko poszerzenie wiedzy geograficznej i kulturowej ostrowskiej młodzieży, ale również zainspirowanie do przyszłych podróży na własną rękę.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies