Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiadomości z miasta


Rusza trzecia edycja budżetu obywatelskiego. Zgłoś projekt

Od 1 czerwca będzie można zgłaszać projekty do budżetu obywatelskiego miasta Ostrów Mazowiecka. W trzeciej edycji w ręce mieszkańców przeznaczone zostanie 200 tys. złotych. Zgłoś projekt i miej realny wpływ na rozwój miasta.

2018/05/budzet-obywatelski-projekt-jpg_5af973a234b54Fot. Urząd Miasta w Ostrowi Mazowieckiej

- Podobnie jak w roku ubiegłym, mieszkańcy miasta zdecydują bezpośrednio o tym, na jakie projekty przeznaczone zostanie 200 tys. złotych z miejskiego budżetu na rok 2019 - informuje Urząd Miasta w Ostrowi Mazowieckiej.

Swoje propozycje projektów będzie mógł zgłosić każdy mieszkaniec miasta, który ukończył 16 lat. Zgłoszenia będą przyjmowane od 1 czerwca do 2 lipca.

- Przez cały czas trwania naboru projektów zainteresowani mieszkańcy będą mogli skorzystać z pomocy wyznaczonych pracowników urzędu miasta. W ten sposób będzie można uzyskać wsparcie m.in. przy wypełnianiu wniosków, oszacowaniu kosztów projektu czy sprawdzić własność gruntu - dodaje organizator budżetu obywatelskiego.

Każdy uprawniony do głosowania mieszkaniec Ostrowi Mazowieckiej będzie mógł oddać tylko jeden głos, na jeden wybrany przez siebie projekt za pośrednictwem internetu oraz w stałych puntach wyznaczonych na terenie miasta. Jakie projekty ostatecznie będą realizowane dowiemy się w październiku bieżącego roku.

Szczegółowe informacje na temat trzeciej edycji budżetu obywatelskiego dostępne są na stronie internetowej Urzędu Miasta w Ostrowi Mazowieckiej.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies