Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiadomości z miasta


Skutery uzupełnieniem komunikacji miejskiej? (zdjęcia, wideo)

Telefon z aplikacją i dowód osobisty dla osób urodzonych przed 1995 roku mają być kluczem do wypożyczenia skutera, który będzie dostępny w Ostrowi Mazowieckiej i wielu gminach z powiatu ostrowskiego.

2018/07/blinkee-city-jpg_5b45bbcd91cfcTakie skutery mają być alternatywą dla komunikacji miejskiej, fot. Blinkee.city

W poniedziałek 9 lipca w miejskim ratuszu spotkali się przedstawiciele gmin oraz władz miasta, by umówić szczegóły porozumienia z firmą Blinkee.city.

Firma oferuje system uzupełnienia komunikacji publicznej, w postaci wypożyczenia skuterów. Wypożyczanie pojazdów elektrycznych może być alternatywą dla samochodów, jak również uzupełnieniem komunikacji publicznej.

- Chcemy zrobić komunikację pomiędzy miastem a innymi ośrodkami w powiecie ostrowskim - powiedział burmistrz Jerzy Bauer.

W najbliższych dniach ma zostać wdrożony projekt pilotażowy. Udział w projekcie bierze miasto i gmina Ostrów Mazowiecka oraz gminy tj. Andrzejewo, Brok, Małkinia Górna, Wąsewo i Zaręby Kościelne.

- Skuterem można dojechać do 80 km, więc z powodzeniem można dojechać jednośladem z gmin do Ostrowi Mazowieckiej i z powrotem - wyjaśnił zastępca burmistrza Zbigniew Chrupek.

Obecnie firma Blinkee.city oferuje swoje usługi w miastach tj. Warszawa, Kraków, Wrocław, Lublin, Łódź, Poznań, Kołobrzeg.

Aplikacja mobilna będzie kluczem do skutera. Wymaganiem do jazdy jednośladem jest prawo jazdy kategorii AM. Dla osób urodzonych przed 1995 rokiem wystarczy dowód osobisty.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies