Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiadomości z miasta


Kolejowe wykluczenie Ostrowi Mazowieckiej

Fatalna wiadomość dla mieszkańców Ostrowi Mazowieckiej. Nasze miasto zostało spisane na kolejowe zapomnienie.

2018/07/mapa-koleje-jpg_5b44693f72599Fot. Centrum Unijnych Projektów Transportowych

Ostrów Mazowiecka to największe w województwie mazowieckim miasto powiatowe bez pociągów pasażerskich. Ta sytuacja nie zmieni się przez najbliższe lata.

Pod koniec czerwca na konferencji zorganizowanej przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych wystąpił wiceminister infrastruktury. Adam Hamryszczak przedstawił zamiary państwa na poprawę dróg kolejowych w północno-wschodniej Polsce. W latach 2014-2023 w ten sektor zostanie zainwestowane ponad 16,3 mld złotych.

Wiceminister przedstawiając plan ogromnych inwestycji we wschodniej Polsce (patrz na załączoną powyżej mapkę) nawet nie zająknął się o naszym mieście. Choć władze państwa zapowiadają ogromne inwestycje w sektorze kolejowym to już w pierwszych planach spisali Ostrów Mazowiecką na kolejowe wykluczenie.

Zobacz również:
Pociągi pasażerskie wrócą do Ostrowi Mazowieckiej?


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies