Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Maszyny do obróbki CNC

Maszyny sterowane komputerowo - innymi słowy urządzenia w wariancie CNC są obecne we wszystkich profesjonalnych parkach maszyn. Skomplikowane zlecenia są praktycznie niemożliwe bez ich udziału.

2018/07/cnc-jpg_5b460f3fdaaa5

Automaty klasyczne są w stanie wykonać proste elementy z dużą tolerancją wymiarową, dlatego najczęściej wykorzystywanie maszyn typu CNC w takich przypadkach jest zwyczajnie nieopłacalne.

Wspomniane maszyny komputerowe są natomiast niezbędne w celu wykonania projektów odznaczających się ogromną precyzją oraz wysoką jakością obróbki. Jeszcze kilka lat temu koszta związane z zakupem tego rodzaju urządzeń były astronomiczne, zaś brak odpowiednio wykształconych kadr zniechęcał do takich inwestycji. Duża konkurencja i zapotrzebowanie rynkowe sprawiły, że maszyny CNC są współcześnie coraz bardziej powszechne.

Ewentualni klienci porównują oferty firm z uwzględnieniem obecności maszyn CNC na zapleczu technologicznym. W ostatnich latach automatyka przemysłowa rozwinęła się na tyle dynamicznie, że dziś większość zakładów produkcyjnych nie wyobraża sobie powrotu do przebrzmiałych rozwiązań. Urządzenie typu CNC może skutecznie i błyskawicznie frezować, toczyć, a nawet gwintować. W konsekwencji przedsiębiorstwo zaoszczędza na czasie i kosztach. Niestety zakup nowej maszyny wciąż wiąże się z dużymi kwotami, jednak warto pamiętać, że jest to inwestycja, która natychmiast się zwraca.

Doskonałym przykładem zastosowania tego rodzaju maszyn jest przemysł motoryzacyjny. Niezwykle rygorystyczne normy produkcyjne opierają się dziś wyłącznie na skomplikowanych projektach realizowanych za pomocą maszyn w wariancie CNC. W wielu przypadkach sama parafka na umowie zleceniowej z marką motoryzacyjną pozwoli zwrócić wszystkie koszta związane z inwestycją.

Maszyny CNC są w stanie obrobić niemal każdy rodzaj materiału. Począwszy od plastiku poprzez inne tworzywa sztuczne, aż po stal rdzewną oraz nierdzewną. Z powodzeniem obróbce mogą ulec także metale kolorowe takie jak stal, czy mosiądz. W zależności od rodzaju materiału powinniśmy zaopatrzyć się w dedykowane jemu narzędzia. Gdy warsztat narzędziowy jest kompletny, wówczas nie ma dla maszyn rzeczy niemożliwych.

Kluczowe znaczenie w tej kwestii ma specjalistyczne oprogramowanie w oparciu o które urządzenie będzie efektywnie działało. Oprogramowanie CNC, CAD, CAM dostępne jest w sklepie EBMiA.pl - https://www.ebmia.pl/sterowanie-maszyn-oprogramowanie-c-287_34.html. Obliczenia dokonywane są na dwa sposoby - osobiście, bądź na podstawie rysunku technicznego wprowadzonego do systemu w formacie CAD. Na takim etapie obowiązkowa jest w pełni wykwalifikowana kadra, gdyż popełnienie nawet drobnego błędu może doprowadzić do ogromnych strat finansowych.

Wbudowany interfejs jest uniwersalny dla większości maszyn pochodzących od różnych producentów, więc nie trzeba przechodzić specjalistycznych szkoleń w momencie wymiany urządzenia. Wszystkie powyższe cechy wskazują na to, że obróbka CNC to przyszłość każdego przedsiębiorstwa bez względu na branże w której funkcjonuje.

Artykuł dostarczył sklep EBMiA.pl oferujący części do maszyn CNC - https://www.ebmia.pl/sterowanie-maszyn-c-287.html.

Artykuł sponsorowany


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies