Opublikowano . Kraj i świat | Sport | Z kraju i ze świata

Mundial: Belgowie znów lepsi! Anglia bez medalu

Reprezentacja Belgii sięgnęła po historyczny sukces, zdobywając medal na Mistrzostwach Świata w Rosji. W meczu o brąz drużyna Roberto Martineza w pełni zasłużenie ograła słabo grającą Anglię 2:0. Oba zespoły spotkały się na tym turnieju już po raz drugi.

2018/07/eden-hazard-jpg_5b4a336027b42 Eden Hazard, fot. Grzegorz Wajda

Na zakończenie fazy grupowej Belgowie ograli Synów Albionu 1:0. Także tym razem znakomicie zaczęli tę rywalizację, już w czwartej minucie obejmując prowadzenie. Po dograniu Nacera Chadliego do siatki trafił po uderzeniu z pierwszej piłki Thomas Meunier.

Można było zakładać, że po szybko strzelonym golu mecz tylko się zaostrzy. Tak się jednak nie stało. Na boisku - co przyznali sami eksperci - nie iskrzyło. Widać było, że dla obu reprezentacji jest to finał pocieszenia. Anglicy po stracie gola kompletnie nie potrafili odnaleźć się na murawie i tylko raz zdołali poważniej zagrozić bramce Thibauta Courtoisa. Po dograniu Raheema Sterlinga niecelnie uderzał Harry Kane.

Trzeba oddać Anglikom, że po zmianie stron walczyli, by doprowadzić do wyrównania. Byli tego naprawdę bliscy. W 70 minucie Erik Dier przelobował podcinką bramkarza Belgów, ale piłkę tuż sprzed linii bramkowej wybił Toby Alderweireld. Później, po stałym fragmencie gry, o krok od gola był z kolei Harry Maguire. Kapitalnym refleksem popisał się wtedy Courtois.

Końcówka meczu należała jednak do Belgów. To oni sięgnęli po wygraną, a gola na 2:0, stawiając kropkę nad "i", strzelił Eden Hazard. Asystę po prostopadłym podaniu zanotował Kevin De Bruyne.

Belgowie sięgnęli po wygraną i wrócą do swego kraju z brązowym medalem.

Belgia - Anglia 2:0 (1:0)
Bramki: Meunier 4. E. Hazard 72.

Belgia: Courtois - Alderweireld, Kompany, Vertonghen - Meunier, Tielemans (78. Dembele), Witsel, Chadli (39. Vermaelen) - De Bruyne, Lukaku (60. Mertens), E. Hazard

Anglia: Pickford - Jones, Stones, Maguire - Trippier, Loftus-Cheek (84. Alli), Dier, Delph, Rose (46. Lingard) - Sterling (46. Rashford), Kane

Więcej o meczu i całym mundialu znajdziecie w portalu Goal.pl.