Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Kolarstwo

Wakacyjny Kolarski Wyścig Australijski. Dołącz

Jedna z najbardziej widowiskowych konkurencji kolarskich to wyścig australijski, w Ostrołęce na stadionie przy ulicy Witosa ścigać się będą kolarze z regionu w kilku kategoriach. Chcesz dołączyć do zmagań?

2018/07/01054365c39497884d42b2e3f156b781-1-jpg_5b54494c30c44

Wyścig australijski to jedyna taka konkurencja, w której cały dystans pokona jedynie dwójka kolarzy. Na starcie stanie ich wielu, a zawody będą rozgrywane na kolejnych 400-metrowych okrążeniach. Na finiszu każdego z nich z rywalizacją będzie musiał pożegnać się ostatni zawodnik.

To co ciekawe dla kibiców będzie działo się na ostatnich metrach każdego okrążenia, bo żaden z uczestników nie będzie chciał odpaść z dalszej rywalizacji. Warto pamiętać, że aby odnieść zwycięstwo nie można na pierwszych okrążeniach wykorzystać pełni sił, trzeba je umiejętnie rozłożyć aż do ostatniej pętli.

Zawody zostały zaplanowane na niedzielę 5 sierpnia o godz. 11.00. Udział w imprezie jest bezpłatny, ale organizatorzy proszą o wcześniejsze zgłoszenia. W przypadku dużej ilości zgłoszeń odbędą się wyścigi eliminacyjne, a następnie finał. Możliwe jest również dokonanie większej liczby kategorii.

Pierwszą edycję zawodów wygrał Bartosz Jechanowski z Klubu Kolarskiego 24h. Na podium wystarczyło jeszcze miejsca dla Wiesława Kamińskiego i prezesa KK24h Marka Karczewskiego. W drugiej edycji wygrał łomżanin Maciej Karwowski, przed Łukaszem Małeckim z Ciechanowa i Rafałem Urbanem z Dzbenina.