Żniwa w całym kraju już rozpoczęte, a więc i na terenie całego powiatu ostrowskiego można zaobserwować wzmożony ruch pojazdów rolniczych, w tym kombajnów zbożowych, które są pojazdami wolnobieżnymi i ponadgabarytowymi. Rolnicy proszeni są o dbanie o stan techniczny swoich maszyn.
Niesprawne oświetlenie może mieć tragiczne konsekwencje. Nie pozwalajmy także na kierowanie ciągnikami rolniczymi, kombajnami osobom nie posiadającym do tego uprawnień.
Policja apeluje do rolników o przestrzeganie zasad ruchu drogowego podczas transportu płodów rolnych i zadbanie o własne bezpieczeństwo i innych użytkowników dróg.
- Przypominamy, że kierujący kombajnem ma obowiązek zdemontowania zespołu tnącego tzw. hederu, w chwili poruszania się po drogach publicznych. Wykroczeniem jest brak przewożenia hederu na specjalnym wózku, przeznaczonym do jego transportu, za które kierujący może zostać ukarany mandatem karnym do 500 złotych - zaznaczają funkcjonariusze policji.
Dbajmy wspólnie o nasze bezpieczeństwo, by na naszych drogach tych gminnych, powiatowych czy krajowych, nie ginęły niepotrzebnie osoby.
Dopasuj dla mnie
Zaznacz tematy, które Cię interesują. Zapamiętamy wybór tylko na tym urządzeniu.
Informacja: zapisujemy wyłącznie wybór tematów w pamięci przeglądarki (localStorage). Możesz wyłączyć w każdej chwili.
Wybraliśmy dla Ciebie
Bądź pierwszy! Dodaj komentarz
Twoja opinia pomaga być na bieżąco
Dodając komentarz, akceptujesz regulamin komentowania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.
Rozpocznij dyskusję – napisz pierwszy komentarz poniżej.