Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiadomości z powiatu


Za nami kolejna sesja rady powiatu (zdjęcia, wideo)

Radni powiatu ostrowskiego ponownie zasiedli do obrad w Starostwie Powiatowym w Ostrowi Mazowieckiej. Samorządowcy podjęli uchwały dotyczące m.in. zmian budżetowych i zaciągnięcia kredytu.

2018/08/sesja-rady-powiatu-jpg_5b6bfe8356b24

Na początku spotkania radni dokonali zmian w wieloletniej prognozie finansowej powiatu ostrowskiego na lata 2018-2024, a także w budżecie na 2018 r.

Ponadto samorządowcy zaciągnęli długoterminowy kredyt na kwotę 9 mln 800 tys. zł na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu powiatu ostrowskiego w 2018 roku.

Przegłosowano również uchwałę w sprawie określenia zadań rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, na które przeznacza się środki finansowe Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przyznane powiatowi ostrowskiemu w roku 2018.

Podczas obrad nie zabrakło pytań od radnych. Rozmawiano m.in. o drogach oraz problemach związanych z komunikacją publiczną. Odpowiedzi udzielali starosta ostrowski Zbigniew Kamiński i dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Waldemar Piórkowski.

Sesja odbyła się we wtorek 7 sierpnia.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies