Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Koncerty


Jarosław Chojnacki zaśpiewa dla proboszcza w Komorowie

W kościele pod wezwaniem świętego Jozafata w Komorowie będzie gościł Jarosław Chojnacki. Piosenkarz, pieśniarz i kompozytor, wykonawca piosenki literackiej zagra z koncertem w podziękowaniu za służbę księdza proboszcza Sławomira Niewęgłowskiego.

2018/08/jaroslaw-chojnacki-fot-oficjalna-strona-jpg_5b6c0b74e72a1Jarosław Chojnacki, fot. oficjalna strona artysty

Jarosław Chojnacki jest wykonawcą i twórcą muzyki do wierszy polskich i zagranicznych poetów. Występuje najczęściej sam z gitarą. Korzysta również z instrumentu klawiszowego i zawodowych podkładów muzycznych.

W komorowskiej parafii artysta urodzony w Bydgoszczy wystąpi w niedzielę 19 sierpnia o godz. 19.00. Koncert będzie zwieńczeniem 30-letniej posługi księdza Sławomira Niewęgłowskiego. Proboszczem parafii pod wezwaniem świętego Jozafata był od 1 lipca 2013 roku. Organizatorami wydarzenia są mieszkańcy Komorowa.

Recital Jarosława Chojnackiego z pewnością będzie szczególnym wydarzeniem, który wywoła wśród widzów silne emocje i refleksje.


Dodaj komentarz

Wasze opinie

Anna   01:19, 11.08.2018
1. Kościół więc wolnym być powinien od wszystkiego, co zniekształca, lub choć tylko zmniejsza pobożność i skupienie wiernych, co daje powód do niechęci lub zgorszenia, co przede wszystkim obraża powagę i świętość obrządków, i  co nie zgadza się z godnością Domu Modlitwy i Majestatu Bożego. 2. Muzyka kościelna winna być świętą, tj. wykluczać wszystko, co jest światowe, i to nie tylko z istoty swojej, ale i ze sposobu wykonywania. 3.Kościół uznawał zawsze i popierał postęp sztuk pięknych, posługując się podczas nabożeństwa wszystkim tym, co geniusz ludzki dobrego i pięknego w ciągu wieków stworzył, żądał tylko przestrzegania praw liturgicznych. A więc i na nowszą muzykę zezwala w świątyni, skoro kompozycja jest tak dobrą, tak poważną i tak wzniosłą, że nie uwłacza w niczym obrządkom liturgicznym, Ponieważ jednak muzyka nowoczesna wyrosła na służbie u świata, dlatego tym bardziej trzeba uważać na to, by kompozycje, na których wykonywanie w kościele się pozwala, nie były przesiąknięte duchem tego świata, ani też przeplatane reminiscencjami z teatru i nie wzorowały się, nawet w zewnętrznych swych formach, na światowych kompozycjach. 4.Raz na zawsze wykluczamy t. zw. psalmy koncertowe i śpiewać je w kościele zakazujemy. Fragmenty Motu Proprio Tra le Sollecitudini Piusa X Reasumując: koncerty urządza się w salach koncertowych. Po drugie: w kościele oddajemy cześć Panu Bogu a nie Księdzu Proboszczowi...

Parafianin   23:46, 15.08.2018
Kobieto ochłoń... poezja śpiewana refleksyjna po mszy a nie w czasie nabożeństwa... A koro parafianie chcą godnie pożegnać swojego proboszcza to ich sprawa!!!