Opublikowano . Kraj i świat | Sport | Z kraju i ze świata

Polska remisuje we Wrocławiu z Irlandią

Drugi raz z rzędu piłkarska reprezentacja Polski pod batutą Jerzego Brzęczka zremisowała swój mecz. We wtorkowy wieczór biało-czerwoni zaliczyli kompromis w starciu z Irlandią, remisując praktycznie rzutem na taśmę 1:1.

2018/09/mateusz-klich-jpg_5b98317693e2b Mateusz Klich, fot. ASInfo

W mocno zmienionym składzie względem potyczki z Włochami do swojego starcia podeszli biało-czerwoni. Między innymi w defensywie pojawili się Tomasz Kędziora i Marcin Kamiński. Na ławce rezerwowych usiadł Robert Lewandowski. Z kolei duet napastników polskiej ekipy tworzyli Arkadiusz Milik i Krzysztof Piątek.

Kto pamięta pierwszy mecz Adama Nawałki we Wrocławiu w roli selekcjonera reprezentacji Polski, z pewnością kojarzy to spotkanie z nudą i sennością. Bardzo podobny przebieg miało wtorkowe starcie ekipy Jerzego Brzęczka z Irlandczykami. Różnica była jednak taka, że "Orły Nawałki" do przerwy przegrywali 0:2.

Tymczasem we wtorkowym boju już w dziewiątej minucie bliski zdobycia bramki dla reprezentacji Polski był napastnik broniący na co dzień barw Napoli w osobie Milika. Wychowanek Rozwoju Katowice znalazł się w odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie po wyrzucie z autu Arkadiusza Recy, ale strzał głową był niecelny.

Na drugą część meczu polska drużyna wyszła z jedną zmianą. W miejsce Rafała Kurzawy na boisku pojawił się Damian Kądzior. Jednak nie wpłynęło to na poprawę gry w polskim zespole, który raził niedokładnością i nonszalancją w swoich poczynaniach. Podobnie było po kilku kolejnych roszadach w składzie.

Zła gra reprezentacji Polski skutkowała tym, że od 54 minuty podopieczni Martina O'Neilla objęli prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Adrien O'Brien, wykorzystując dośrodkowanie z boku boiska, kierując futbolówkę do siatki po uderzeniu głową.

W końcówce boiskowej rywalizacji do wyrównania doprowadził Mateusz Klich, notując swoje drugie trafienie w drużynie narodowej. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

Swoje kolejne mecze reprezentacja Polski zagra już w październiku, mierząc się z Portugalią, a następnie z Włochami.

Polska - Irlandia 1:1 (0:0)
Bramki: Klich 87. - O'Brien 53.

Polska: Szczęsny - Kędziora, Glik (60. Bednarek), Kamiński, Reca (72. Pietrzak) - Błaszczykowski (82. Frankowski), Krychowiak (73. Szymański), Linetty, Kurzawa (46. Kądzior) - Milik, Piątek (61. Klich)

Irlandia: Randolph - Keogh, Egan, Long, Christie (55. Doherty) - O'Dowda (87. Judge), Williams (73. Hourihane) - Hendrick (54. Meyler), Stevens, Robinson (63. Burke) - O'Brien (81. Horgan)

Więcej o tym spotkaniu przeczytacie w portalu Goal.pl.