Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Gmina Ostrów Mazowiecka


Środki unijne na dofinansowanie oświaty w Komorowie (zdjęcia)

Już niebawem do gminy Ostrów Mazowiecka trafią pieniądze z unijnego wsparcia na rozwój akademii przedszkolaka w Komorowie. Umowę w tej sprawie podpisał dziś wójt Waldemar Brzostek z przedstawicielami Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

2018/09/podpisanie-umowy-gmina-ostrow-jpg_5b9a6929e261e

Do ostrowskiej gminy trafi ponad 250 tys. zł na Ośrodek Wychowania Przedszkolnego w Komroowie.

Projekt realizowany przez gminę Ostrów Mazowiecka dotyczy utworzenia 20 nowych miejsc dla dzieci w
wieku 3 lat w Ośrodku Wychowania Przedszkolnego w Komorowie. W ramach przedsięwzięcia 120 maluchów skorzysta z zajęć dodatkowych.

- Będą to zajęcia stymulujące rozwój psychoruchowy, np. zajęcia taneczne z elementami rytmiki. Na potrzeby nowej grupy, w przedszkolu przeprowadzone zostaną prace adaptacyjne, m.in. w szatni, łazienkach oraz w sali zabaw. Wnioskodawca kupi także pomoce dydaktyczne i zabawki, meble, projektor multimedialny, tablet i laptop z oprogramowaniem oraz telewizor - czytamy w informacji.

Z pomocy skorzysta także sześć nauczycielek, które będą mogły wziąć udział w szkoleniach z zakresu pracy z dziećmi mającymi deficyty rozwojowe. Całkowita wartość projektu wynosi 313 tys. 662,50 zł, a kwota dofinansowania 250.682,50 zł.

Umowę w tej sprawie podpisali Elżbieta Szymanik - zastępca dyrektora MJWPU i Waldemar Brzostek - wójt gminy Ostrów Mazowiecka.

Spotkanie odbyło się w czwartek 13 września br. w oddziale zamiejscowym Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych w Ostrołęce.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies