Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Zdrowie


W naszym mieście rusza akcja "Kochasz? Odważ się na zmiany"

W naszym mieście rusza kampania społeczno-edukacyjna pn. "Kochasz? Odważ się na zmiany". Kampania, organizowana przez Polskie Centra Dietetyczne, potrwa do końca listopada.

2018/09/odwaz-sie-na-zmiany-jpg_5b9b79336fd1cFot. archiwum organizatora

W ramach kampanii zorganizowane zostaną bezpłatne konsultacje dietetyczne dla rodziców z dziećmi, cykl spotkań, warsztatów i wykładów edukacyjnych.

Naukowcy alarmują, iż obecnie na całym świecie otyłych jest już ponad 124 mln dzieci i młodzieży. W Polsce wyniki również są bardzo niepokojące. W badaniu przeprowadzonym przez Instytut Żywności i Żywienia w 2010 roku problem otyłości dotyczył ok. 10 procent dzieci w wieku 9 lat. Nadwagę miało średnio niemal co piąte dziecko. Wynik raportu WHO z 2018 pokazuje, że na przestrzeni trzech lat (2015-2017) otyłość rozpoznano aż u 24 proc. dzieci w grupie od 6 do 9 lat.

Otyłe dzieci to w przyszłości otyli dorośli
Udowodniono, że nawyki jedzeniowe kształtują się już w okresie wczesnego dzieciństwa. Jeśli małe dziecko przyzwyczai się do odpowiednio skomponowanej, zbilansowanej i urozmaiconej diety, to nie tylko wpłynie to pozytywnie na jego rozwój, ale obniży ryzyko chorób wywołanych przez nieprawidłowe żywienie. A jest ich całkiem sporo - np. otyłość, cukrzyca, osteoporoza, choroby serca i układu krążenia.

Zdecydowana większość przypadków problemów z nadmierną masą ciała jest spowodowana nieprawidłowymi nawykami żywieniowymi w domu, ustępstwami rodziców, brakiem czasu na przygotowanie posiłków dla dzieci, nieskutecznymi próbami wprowadzenia dietoterapii, przekupywaniem i nagradzaniem dzieci jedzeniem, jak również brakiem odpowiedniej ilości ruchu.

Darmowa konsultacja dietetyczna
Żeby móc zapobiec niebezpiecznym i negatywnym skutkom otyłości należy poznać jej przyczyny, dlatego też w ramach akcji każdy rodzic wraz ze swoją pociechą w okresie od września do końca listopada będzie miał możliwość odbyć bezpłatną konsultację z dietetykiem w jednym z 40 gabinetów Projekt Zdrowie na terenie całej Polski.

- Podczas spotkania specjalista oceni stan odżywienia, określając BMI dziecka, dokona analizy składu ciała, pomoże określić skalę problemu i zaproponować najlepsze rozwiązanie - tłumaczy Katarzyna Mroczkowska, dietetyk z Ostrowi Mazowieckiej.

Już dziś można zapisać się na bezpłatną konsultację pod numerem tel. 690-031-051. Więcej informacji o akcji znajdziecie pod adresem odwazsienazmiany.pl.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies