Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Szczepienie lisów przeciwko wściekliźnie

Między 15 a 26 września br. Wojewódzki Inspektorat Weterynarii przeprowadza akcję szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Szczepionka zrzucana będzie z samolotów na lasy, łąki i pola. Przynęty ze szczepionką nie wolno dotykać, tych zwierze nie przyjmie.

lis_21_03_18

Akcja szczepienia dotyczy powiatów również powiatu ostrowskiego. Przez dwa tygodnie od wyłożenia szczepionki trzeba zachować ostrożność podczas wyprowadzania zwierząt.

Szczepienie wykonuje się przy użyciu doustnej szczepionki umieszczonej we wnętrzu przynęty w kształcie krążka, koloru brunatno-zielonego o zapachu rybnym. Zrzuty nie obejmują zbiorników wodnych, dróg i terenów zabudowanych. Szczepionka uodparnia wyłącznie lisy.

Każdy kto miałby styczność ze szczepionką, powinien niezwłocznie skontaktować się z lekarzem medycyny. Należy także zwrócić uwagę na domowe zwierzęta, który ewentualny kontakt z preparatem należy zgłosić do lekarza weterynarii.

Lis jest zwierzęciem wolno żyjącym, najbardziej podatnym na zakażenie wirusem wścieklizny. Regularne szczepienia zmniejszają ryzyko zachorowań, dlatego w ostatnich latach nie było żadnego przypadku zarażenia lisa wścieklizną.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies