Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiadomości z miasta


Cztery projekty powalczą o 200 tys. złotych. Na który oddasz głos?

W poniedziałek 17 września rozpoczyna się głosowanie na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego miasta Ostrów Mazowiecka. Mieszkańcy zdecydują na co zostanie przeznaczone 200 tys. złotych w 2019 roku.

2018/09/budzet-obywatelski-jpg_5b9bacccb460aFot. Urząd Miasta w Ostrowi Mazowieckiej

- Zagłosować może każdy mieszkaniec miasta, który ukończył 16 rok życia. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda opiekuna. Można oddać jeden głos na wybrany projekt - wyjaśnia Urząd Miasta w Ostrowi Mazowieckiej.

Głosowanie potrwa od 17 do 23 września za pośrednictwem strony budzetobywatelski.ostrowmaz.pl lub w dniach 17-22 września w godz. 8.00-18.00 w placówkach tj. Urząd Miasta (ul. 3 Maja 66), Miejski Dom Kultury (ul. 3 Maja 50), Miejska Biblioteka Publiczna (ul. 11 Listopada 8), Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej (ul. Warchalskiego 3), Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji (ul. Trębickiego 10) i Centrum Dialogu Społecznego (ul. Partyzantów 7A).

O dwieście tysięcy złotych z miejskiego budżetu powalczą cztery projekty. Poniżej przedstawiamy ich opis.

1. Asystent osoby starszej i niepełnosprawnej - 46 tys. 80 zł
Pomoc osobom starszym oraz niepełnosprawnym w codziennych czynnościach poprzez zatrudnienie asystenta, który zapewni pomoc w załatwianiu codziennych czynności np. spraw urzędowych, zakupach, wizyt u lekarza, dostępie do miejsc kulturalno-sportowych.

2. Automatyczna instalacja nawodnienia stadionu - 113 tys. zł
Zakup i montaż automatycznego systemu podlewania murawy stadionu miejskiego przy ul. Warchalskiego 3. Automatyczne nawodnienie murawy stadionu przyczyni się do zwiększenia dostępności stadionu dla grup zorganizowanych oraz zmniejszy koszt podlewania murawy.

3. Bezpieczna Ostrów - potrzebować i udzielić pomocy może każdy - 156 tys. 149 zł
Kurs pierwszej pomocy skierowany do mieszkańców miasta Ostrów Mazowiecka, urzędów i szkół. Celem szkolenia jest nabycie wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych w zakresie udzielania pierwszej pomocy medycznej.

4. Mała architektura miasta - 200 tys. zł
Zakup i montaż koszy na odpady segregowane, kurtyn wodnych oraz przewijaków dla dzieci.

Wymiana dotychczasowych koszy na trzykomorowe. Przystosowane do segregacji odpadów wpłynie na poprawę wizerunku miasta w zakresie utrzymania czystości oraz ułatwi odzyskiwanie surowców wtórnych. Kurtyny wodne zapewnią mieszkańcom i gościom lepszy komfort życia w upalne dni. Ławki dla matek karmiących usytuowane w parkach miejskich, wyposażone w przewijaki, zadaszone oraz oznaczone specjalnymi piktogramami ułatwią im funkcjonowanie w przestrzeni publicznej.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies