Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiadomości z miasta


Podstoczysko, dworzec i muzeum Pileckich tematami rozmów na sesji (zdjęcia, wideo)

W poniedziałek po raz kolejny w tej kadencji obradowali miejscy radni. Tym razem na zebraniu zabrakło włodarza miasta. Nie było również dyrektora Muzeum - Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej, a jeden z punktów dotyczył informacji na temat poniesionych kosztów ze środków publicznych przez placówkę. Rozmawiano również o ul. Podstoczysko i terenie po byłym dworcu PKS.

2018/10/sesja-rady-miasta-jpg_5bbf534788da9

Burzę znów wywołała rozmowa na temat ulicy Podstoczysko. Budowa tej ulicy budzi wiele emocji wśród mieszkańców. Od lat woda deszczowa z drogi trafia do piwnic domów.

Jedna z mieszkanek będąca na sesji narzekała jednak na oznakowanie ulicy podczas remontu.

- Czy ktoś interesuje się znakami stojącymi na naszej ulicy? Tych znaków jest tam gromada. Wjeżdżając w ulicę stoi zakaz wjazdu. Nie wiem czy jesteśmy chronieni jako mieszkańcy, że policja nam nie da mandatu jadąc pod prąd? - powiedziała pani Teresa, mieszkanka ul. Podstoczysko.

Zastępca burmistrza Zbigniew Chrupek odradzał łamania przepisów. Osoby mieszkające na początku drogi, żeby wyjechać z posesji, muszą jechać dołami przez całą remontowaną ulicę.

Planowany termin oddania drogi do użytki minął w sierpniu br. Prace drogowe wykonuje Ostrada z Ostrołęki. Firma nie ma dobrej opinii wśród mieszkańców, twierdzą oni że wiele ich inwestycji jest robionych z dużym opóźnieniem. Władze miasta podpisały aneks z ostrołęcką firmą, w którym wydłużono termin realizacji do końca października. Czy Ostrada tym razem zdąży przed czasem?

Jednym z punktów obrad była rozmowa na temat przebiegu budowy oraz poniesionych dotychczas kosztach na budowę i funkcjonowanie Muzeum - Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej. Na sesji zabrakło jednak Doroty Socik, dyrektor placówki. Radni działali w tej sprawie jednak na własną rękę. Obszerny raport przekazała wiceprzewodnicząca Jolanta Kwiatkowska.

- Oprócz kwoty około 430 tys. zł wydatkowanej na zakup nieruchomości i starego, w złym stanie technicznym budynku, dodatkowo w okresie od 9 marca 2016 r. do 31 marca br. wydano 1.581.605 zł, co łącznie stanowi ponad 2 mln zł - mówiła wiceprzewodnicząca rady miasta.

Decyzję podczas XVII sesji rady miasta w marcu 2016 roku o rozpoczęciu inwestycji podjęło większością głosów 10 radnych, 6 było przeciw a 3 wstrzymało się od głosu.

Pierwotnie inwestycja miała być ukończona 30 kwietnia br. Wiadomo, że do dnia dzisiejszego budynek nadal nie jest użytkowany.

Radni podjęli również temat terenu po byłym dworcu autobusowym. Rada chcę zobowiązać burmistrza do wykupienia terenów, które firma Mobilis wystawiła na sprzedaż.

Jak się dowiedzieliśmy w ramach rokowań na tereny po byłym już dworcu PKS dzierżawione przez spółkę Mobilis od Skarbu Państwa, złożone zostały oferty zakupu dzierżawy. Tego kto zostanie nowym dzierżawcą terenu po dworcu dowiemy się jak tylko skończy się proces negocjacji pomiędzy firmą Mobilis a nowym najemcą. Czy będzie to jeden z przewoźników prowadzących działalność na terenie naszego powiatu?

Sesja rady miasta odbyła się w poniedziałek 8 października br.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies