Wielkie emocje przy Trębickiego. Sokół wygrywa z Legią (zdjęcia, wideo)

W spotkaniu czwartej kolejki 2 ligi mężczyzn koszykarze ostrowskiego Sokoła pokonali po zaciętym meczu Akademię Koszykówki Legii Warszawa 93:91. Kolejny raz dobre spotkanie w barwach Sokoła rozegrał Andrii Shapovalov, który poprowadził zespół do zwycięstwa.

2018/10/sokol-legia-jpg_5bcd8ae5c2417

Po pierwszej kwarcie podopieczni trenera Anotnio Daykoli prowadzili 32:26. W drugiej odsłonie wygrali 25:24 i na przerwę schodzili z 7-punktowym prowadzeniem.

Trzecia kwarta należała do Akademii Koszykówki Legii Warszawa. Koszykarze pod skrzydłami trenera Roberta Chabelskiego wygrali 18:13 i przewaga Sokoła stopniała do zaledwie dwóch punktów.

Ostatnia odsłona spotkania była niezwykle wyrównana. Wynik do samego końca był sprawą otwartą. Na kilka sekund przed końcem 91:90 prowadził zespół z Warszawy. Tuż przed końcem celny rzut z wyskoku za trzy punkty oddał Mateusz Niewiński. Prowadzenia do samego końca ostrowski Sokół już nie oddał i niezwykle ważne zwycięstwo stało się faktem.

Po raz kolejny dobre spotkanie w barwach Sokoła rozegrał Andrii Shapovalov, który zdobył 23 punkty. Dobrze zaprezentował się również Piotr Barszcz. Tym razem lider ostrowskiego zespołu zanotował 21 punktów.

Sokół Ostrów Mazowiecka - Akademia Koszykówki Legii Warszawa 93:91 (32:26, 25:24, 13:18, 23:23)

Sokół: Shapovalov 23 pkt, Barszcz 21 pkt, Słoniewski 13 pkt, Jurkiewicz 11 pkt, Ryfa 10 pkt, Niewiński 6 pkt, Sienkiewicz 5 pkt, Jaworski 2 pkt, Mendak 2 pkt oraz Tchernev-Rowland, Niemyjski.

AK Legii: Motel 36 pkt, Gałan 18 pkt, Atanowicz 13 pkt, Sakowski 8 pkt, Aderek 8 pkt, Banasiak 6 pkt, Karpik 2 pkt oraz Łysiak, Majewski, Łączyński