Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Koszykówka

Dobry mecz Sokoła w Stalowej Woli (wyniki, tabela)

W spotkaniu siódmej kolejki 2 ligi koszykarze ostrowskiego Sokoła pokonali ZKS Stal Stalowa Wola. Po pierwszej znakomitej połowie, w drugiej odsłonie meczu podopieczni trenera Antonio Daykoli osłabli i ostatecznie wygrali czternastoma punktami.

sokol_stal_31_10_17

Pierwsza kwarta była rozegrana koncertowo przez ostrowskich koszykarzy. Zwycięstwo 32:15 ustawiło po części mecz. W drugiej kwarcie Sokół podwyższył prowadzenie do 26 punktów i mógł spuścić z tonu.

Po zmianie stron na parkiecie zameldowali się zmiennicy i Sokół przegrał obie kwarty kolejno 25:21 i 22:14. Jednak przewaga uzyskana w pierwszej części meczu pozwoliła podopiecznych trenera Antonio Daykoli odnieść pewne zwycięstwo 92:78.

Kluczem do wysokiego zwycięstwa okazała się gra zespołowa. Punktowało aż dziesięciu koszykarzy Sokoła. Najwięcej punktów zdobyli Andrii Shapovalov (21) i Przemysław Słoniewski (15).

Kolejne spotkanie ostrowscy koszykarze rozegrają przed własną publicznością. Rywalem w hali MOSiR przy ulicy Trębickiego będzie Siarka Tarnobrzeg. Początek spotkania, w sobotę 10 listopada, został zaplanowany na godz. 13.00.

ZKS Stal Stalowa Wola - Sokół Ostrów Mazowiecka 78:92 (15:32, 16:25, 25:21, 22:14)

Stal: Tabor 28 pkt, Łabuda 12 pkt, Gumiński 8 pkt, Bandyga 7 pkt, Buczek 7 pkt, Bejnar 7 pkt, Pietras 4 pkt, Baj 3 pkt, Wojtanowicz 2 pkt oraz Kaczmarski, Szubart, Kindlik

Sokół: Shapovalov 21 pkt, Słoniewski 15 pkt, Jurkiewicz 12 pkt, Barszcz 11 pkt, Ryfa 10 pkt, Niewiński 8 pkt, Jaworski 6 pkt, Mendak 4 pkt, Sienkiewicz 3 pkt, Niemyjski 2 pkt oraz Fronc