Opublikowano . Powiat ostrowski | Kultura i rozrywka | Koncerty


Koncert niepodległościowy "Radość listopadowej nocy"

Biblioteka Publiczna w Broku zaprasza mieszkańców całego regionu na koncert niepodległościowy pn. "Radość listopadowej nocy". Wydarzenie zostanie zorganizowane z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

2018/11/koncert-patriotyczny-brok-jpg_5be170db9c887Fot. archiwum organizatora

Koncert zostanie zorganizowany w piątek 9 listopada w sali widowiskowej przy ulicy Pułtuskiej w Broku. Początek o godz. 18.00.

- "Radość listopadowej nocy" to muzyczna opowieść o losach Polski od momentu I rozbioru w roku 1772 do odzyskania niepodległości w 1918 r. To oryginalna lekcja historii opowiedziana przy pomocy pieśni, które towarzyszyły narodowi polskiemu w ważnych wydarzeniach dziejowych i które są nie tylko unikatowym dokumentem epoki, ale przede wszystkim wzruszającym świadectwem trwającej ponad 120 lat wytrwałej i pełnej poświęceń walki Polaków o wolność - informują organizatorzy wydarzenia.

Koncert, ilustrowany akompaniamentem fortepianowym, zaprezentuje zespół Łódzkiego Teatru Piosenki.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies