Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Muzeum


Konferencja: "Drogi do niepodległości" (zdjęcia, wideo)

Muzeum - Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej zaprosiło młodzież i dorosłych na konferencję pt. "Drogi do niepodległości". Głównym tematem rozmów był patriotyzm.

2018/11/konferencja-drogi-do-niepodleglosci-jpg_5be2240e07bc9

Podczas konferencji wystąpili Dorota Socik, ks. prof. dr hab. Henryk Skorowski, prof. dr hab. Henryk Wnorowski, dr Małgorzata Frąckiewicz, Grzegorz Jasionowski, Marcin Sochoń i Jarosław Stryjek.

Dyrektor muzeum Pileckich Dorota Socik opowiadała o działalności instytucji muzealnej w ramach upowszechniania wartości patriotycznych. Do uczestników konferencji o patriotyzmie mówił również ks. prof. dr hab. Henryk Skorowski.

- Człowiek jest istotą, która musi żyć w pewnej przestrzeni społecznej, kulturowej i fizycznej. Jedną z takich przestrzeni jest mała ojczyzna, bo jeśli mamy mówić o patriotyzmie lokalnym musimy mówić o małej ojczyźnie - mówił ks. Skorowski z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

O patriotyzmie gospodarczym 100 lat temu i współcześnie mówił z kolei prof. dr hab. Henryk Wnorowski, prezes Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego im. Wagów.

Konferencja pt. "Drogi do niepodległości" odbyła się we wtorek 6 listopada w ostrowskich Jatkach.


Bartek Nadany
Anita Zalewska

Małgosia Jastrzębska
Szymon Zaboroś

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies