Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Wiadomości z powiatu


Ewakuacja mieszkańców Ostrowi Mazowieckiej i powiatu ostrowskiego

Anakonda 18, największe w tym roku ćwiczenia polskich sił zbrojnych z udziałem żołnierzy państw sojuszniczych, będzie miała swój epizod również w powiecie ostrowskim.

2018/10/szkolenie-terytorialsi-jpg_5bca0d232f992Fot. 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej

Celem ćwiczeń jest integracja narodowych, sojuszniczych i koalicyjnych struktur dowodzenia i wojsk w procesie osiągania zdolności do prowadzenia strategicznej operacji obronnej.

- Mając na uwadze potrzebę niewzbudzenia niepokoju wśród mieszkańców informuję, że w czwartek 15 listopada na terenie powiatu ostrowskiego i Ostrowi Mazowieckiej odbędzie się epizod praktyczny w ramach ćwiczenia Anakonda 18. Związany on będzie z ewakuacją ludności z obszarów zagrożonych działaniami militarnymi na terenie województwa mazowieckiego - informuje Zbigniew Kamiński, starosta ostrowski.

Ćwiczenia Anakonda odbywają się co dwa lata od 2006 roku. Ich organizatorem jest Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.


Łukasz Sapiecha
Bożena Sapiecha Krzysztof Sapiecha ewakuować się

Krzysztof Sapiecha
:)

Michał Zęgota
Ale jajca

Wiktoria Pękowska
Madzia Bartek Ewa Sylwia XDDDD

Monika Młynarczyk
No kurna dentyste mam. ;-;

Agnieszka Brzozowska
Urodziny teściowej. Potrzebna ewakuacja 😂😉😁

Filip Janusz Zakrzewski
Ja to pie**** nigdzie się nie ruszam XD

Wiktoria Anastazja Kulesza
Dawid Urbanik

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies