Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Policja


L4 zmorą Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej

Od lipca br. w całym kraju trwa protest policjantów. Mundurowi żądają m.in. podwyżek, płatnych nadgodzin czy powrotu do uprawnień emerytalnych sprzed 2013 roku. Do Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej wpłynęło dużo więcej zwolnień lekarskich niż zwykle. Sytuacja w jakiej znalazła się ostrowska policja jest trudna.

2018/07/policja-czapka-jpg_5b56e425ef15c

W ostatnim czasie funkcjonariusze masowo biorą zwolnienia lekarskie. A jak sytuacja wygląda w naszym mieście?

- Na dzień dzisiejszy dokładna liczba nie jest możliwa do podania ze względu na to, że funkcjonariusze mają 7 dni na dostarczenie takiego zwolnienia do jednostki, a sytuacja jest bardzo dynamiczna i szybko się zmienia - informuje sierżant sztabowa Marzena Laczkowska, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej.

Sytuacja w jakiej znalazła się ostrowska policja jest trudna. Wpływ zwolnień lekarskich zwiększa intensywność pracy zespołu organizacji służby.

- Celem zapewnienia ciągłości służby kieruje się funkcjonariuszy z wydziałów gdzie ich liczba jest większa do mniejszych osobowo, aby bezpieczeństwo mieszkańców nie zostało zagrożone - dodaje rzeczniczka prasowa ostrowskiej policji.

Ogólnopolski protest mundurowych ma potrwać co najmniej do 11 listopada, kiedy to policja potrzebuje największych sił do zabezpieczenia porządku na wydarzeniach związanych z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Presja ma skłonić ministra Joachima Brudzińskiego do rozpoczęcia rozmów, a także do zaakceptowania postulatów funkcjonariuszy.

Zobacz również:
Policjanci protestują. Pustki w ostrowskiej komendzie?


Daniel Gromek
i 0 mandatów za piwo :D

Tomasz Kowalczyk
Jak już ściemniacze wrócą z l4 to dopiero będą szaleć z mandatami bo zaległości będą odrabiać.

Damian Chojnowski
Na podwyżki dla policjantów itp. nie ma, ale na pomniki dla kurdupla i chore miesięcznice, rząd ma fundusze jak najbardziej.

Anna Tułowiecka
Oj, nieładnie... Może to i wypowiedź rzecznika, ale raczej nie z Ostrowi. https://ochrona24.info/8933,absencja-chorobowa-w-policji/

Zbyszek Ziemba
Jakieś namiary na rachunki,faktury?Chętnie się zapoznam.

Zbyszek Ziemba
Rocznice,miesięcznice......Katastrofa smoleńska 2010.Rządy PO/PSL. To mówi pan ,że sponsorowali je Jarkowi? Niesamowite.Nigdy bym nie przypuszczał...🤔

Zbyszek Ziemba
Podwyżki dla służb mundurowych po bandyckich rządach PO/PSL ,które zrobiły z nich dziadów wreszcie ruszyły za rządów PIS. https://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/898498,pracownicy-sluzb-mundurowych-od-stycznia-dostana-podwyzki.html , https://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/2194616,Szef-MSWiA-proponuje-podwyzki-dla-sluzb-mundurowych-Podal-konkretne-kwoty Jakieś porównanie z podwyżkami POprzedników?Ktoś ,coś?Tabele,zimne fakty?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies