Sokół bez punktów w Lublinie

Drugiej porażki z rzędu w rozgrywkach II ligi doznali koszykarze Sokoła Ostrów Mazowiecka. W wyjazdowej konfrontacji dziewiątej kolejki podopieczni trenera Antonio Daykoli musieli uznać wyższość TBV Start II Lublin 72:81.

2018/08/antonio-daykola-trener-sokol-jpg_5b697709eb80e

Początek spotkania był bardzo wyrównany, a obie drużyny grały uważnie w defensywie i wykorzystywały swoje sytuacje podkoszowe. W efekcie po pierwszej kwarcie mieliśmy remis 19:19. W kolejnej odsłonie meczu podopieczni trenera Antonio Daykoli przyspieszyli grę i wykorzystując błędy po stronie rywali wygrali wysoko 21:13. W efekcie na przerwę schodzili prowadząc różnicą ośmiu punktów.

Po zmianie stron to jednak gospodarze byli skuteczniejsi i w trzeciej kwarcie odrobili cenne sześć oczek. Mimo to na ostatnią odsłonę meczu Sokół wychodził z prowadzeniem, ale w hali MOSiR Globus nie był wstanie przeciwstawić się skuteczniejszej postawie gospodarzy. Dziewięć prób rzutu za 3 punkty z czego jedna udana w ostatniej kwarcie, pozwoliło drużynie z Lublina na dodatkowe zbiórki, co przełożyło się na ostateczny wynik, TBV wygrał ostatnią kwartę 23:12 i całe spotkanie 81:72.

Kolejne spotkanie koszykarzy Sokoła Ostrów Mazowiecka czeka z GLKS Nadarzyn. Wyjazdowe starcie podopieczni trenera Antonio Daykoli rozegrają w sobotę, 24 listopada o godz. 18.00.

TBV Start II Lublin - Sokół Ostrów Mazowiecka 81:72 (19:19, 13:21, 26:20, 23:12)
Punkty dla Sokoła: Shapovalov 19, Barszcz 17, Jaworski 9, Słoniewski 8, Sienkiewicz 7, Jurkiewicz 5, Niewiński 4, Ryfa 3, Solanikow 0, Medak 0, Fronc 0.