Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Firmy i instytucje | Urząd Skarbowy


Naczelnik skarbówki zwolniony ze stanowiska

Po zatrzymaniu przez Centralne Biuro Antykorupcyjne naczelnik ostrowskiej skarbówki został odwołany ze stanowiska. Radosław J. wraz z komornikiem pracującym w Urzędzie Skarbowym w Ostrowi Mazowieckiej przyjęli łapówkę od jednego z przedsiębiorców w kwocie 150 tys. złotych.

urzad_skarbowy_03_12_17

- Szef Krajowej Administracji Skarbowej, na wniosek dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Warszawie, odwołał ze stanowiska naczelnika Urzędu Skarbowego w Ostrowi Mazowieckiej - napisała w komunikacie Ewa Szkodzińska, naczelnik wydziału do spraw komunikacji Krajowej Administracji Skarbowej w Ministerstwie Finansów.

Według ustaleń CBA, za łapówkę, naczelnik ostrowskiej skarbówki miał znacznie zmniejszyć wysoką karę finansowa nałożona na przedsiębiorcę. Ale to jeszcze nie wszystko co za łapówkę oferowali urzędnicy - mając wiedzę, że przewinienia skarbowe biznesmena mogą być większe, oferowali roztoczenie nad jego interesem swoistego parasola ochronnego.

Zgromadzone materiały trafią do Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce, gdzie zatrzymani przez CBA usłyszą zarzuty korupcyjne.

Zobacz również:
Naczelnik i komornik ostrowskiej skarbówki zatrzymani przez CBA! (wideo)

Neonówka


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies
Promocja