Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Firmy i instytucje | Urząd Skarbowy


Naczelnik skarbówki zwolniony ze stanowiska

Po zatrzymaniu przez Centralne Biuro Antykorupcyjne naczelnik ostrowskiej skarbówki został odwołany ze stanowiska. Radosław J. wraz z komornikiem pracującym w Urzędzie Skarbowym w Ostrowi Mazowieckiej przyjęli łapówkę od jednego z przedsiębiorców w kwocie 150 tys. złotych.

urzad_skarbowy_03_12_17

- Szef Krajowej Administracji Skarbowej, na wniosek dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Warszawie, odwołał ze stanowiska naczelnika Urzędu Skarbowego w Ostrowi Mazowieckiej - napisała w komunikacie Ewa Szkodzińska, naczelnik wydziału do spraw komunikacji Krajowej Administracji Skarbowej w Ministerstwie Finansów.

Według ustaleń CBA, za łapówkę, naczelnik ostrowskiej skarbówki miał znacznie zmniejszyć wysoką karę finansowa nałożona na przedsiębiorcę. Ale to jeszcze nie wszystko co za łapówkę oferowali urzędnicy - mając wiedzę, że przewinienia skarbowe biznesmena mogą być większe, oferowali roztoczenie nad jego interesem swoistego parasola ochronnego.

Zgromadzone materiały trafią do Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce, gdzie zatrzymani przez CBA usłyszą zarzuty korupcyjne.

Zobacz również:
Naczelnik i komornik ostrowskiej skarbówki zatrzymani przez CBA! (wideo)