Opublikowano . Powiat ostrowski | Kultura i rozrywka | Muzyka


Jakub Kamiński ligawkowym mistrzem (wideo)

Dziesięcioletni Jakub Kamiński z Nura, po raz drugi z rzędu, zajął pierwsze miejsce w kategorii ligawki dzieci do lat 10 w Ciechanowcu. Konkurs zorganizowano już trzydziesty ósmy raz.

2018/12/ligawka-jpeg_5c0515b6718eeFot. archiwum organizatora

Organizatorem konkursu gry na instrumentach pasterskich imienia Kazimierza Uszyńskiego jest Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu. Konkurs odbywa się zawsze w pierwszą niedzielę adwentu.

Jakub Kamiński, na co dzień uczący się w murach Szkoły Podstawowej w Nurze, w ubiegłym roku stanął na najwyższym stopniu podium konkursu. W tegorocznej edycji młody mieszkaniec powiatu ostrowskiego ponownie nie miał sobie równych w grze na ligawce.

Konkurs gry na instrumentach pasterskich to jedyne takie wydarzenie w Europie. W wydarzeniu bierze  udział ponad 150 instrumentalistów z kraju i zagranicy.

Zachęcamy do wysłuchania występu utalentowanego nurzanina.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies