Dziki za mocne dla Sokoła

Koszykarze ostrowskiego Sokoła doznali szóstej porażki w rozgrywkach 2 ligi mężczyzn w grupie B. Podopieczni trenera Antonio Daykoli tym razem musieli uznać wyższość zespołu Dziki Warszawa 63:88.

sokol_dziki1_19_10_17

W sobotnim starciu rozegranym w Warszawie koszykarze Sokoła przegrali każdą z czterech kwart.

Podopieczni trenera Antonio Daykoli walczyli ambitnie, ale to zespół ze stolicy kraju był tego dnia lepiej dysponowany. Po pierwszej kwarcie ostrowscy zawodnicy tracili do drużyny z Warszawy 8 punktów. Do przerwy przewaga urosła do 11 oczek.

W kolejnych odsłonach meczu Dziki powiększały przewagę. Po trzeciej kwarcie warszawianie prowadzili 66:48, a po syrenie kończącej zmagania na tablicy widniał wynik 88:63 na korzyść gospodarzy.

Tego dnia Sokół starał się grać zespołowo. Aż trzech zawodników uzyskało 11 punktów - Mateusz Niewiński, Andrii Shapovalov i Przemysław Słoniewski. Z kolei wśród gospodarzy brylował Karol Dębski, który zdobył 33 punkty.

Kolejne spotkanie w rozgrywkach 2 ligi Sokół rozegra w sobotę 8 grudnia o godz. 15.00. W meczu rozegranym w Białymstoku rywalem będą miejscowe Żubry Leo-Sped.

Dziki Warszawa - Sokół Ostrów Mazowiecka 88:63 (21:13, 22:19, 23:16, 22:15)

Dziki: Dębski 33 pkt, Tokarski 16 pkt, Glabas 13 pkt, Szemieta 8 pkt, Holnicki-Szulc 7 pkt, Nowak 7 pkt, Bojko 4 pkt oraz Wierzgała, Wilczek, Jankowski, Brandys

Sokół: Niewiński 11 pkt, Shapovalov 11 pkt, Słoniewski 11 pkt, Barszcz 10 pkt, Sienkiewicz 9 pkt, Ryfa 6 pkt, Tchernev-Rowland 3 pkt, Jurkiewicz 2 pkt oraz Mendak, Jaworski, Solanikow