Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Muzeum


Budynek muzeum Pileckich w stałej rozbudowie (zdjęcia)

Termin zakończenia prac przy rozbudowie i przebudowie muzeum, przy ulicy Warszawskiej 4 w Ostrowi Mazowieckiej, przewidziano na 31 sierpnia br. Jak wygląda obecnie teren budowy i ile na jego funkcjonowanie rocznie przeznacza miasto? Sprawdź.

2019/01/muzeum-pileckich-budowa-jpg_5c35bd905d714

Muzeum jest dotowane z budżetu państwa kwotą 1 mln zł rocznie. Z kolei Ostrów Mazowiecka dokłada na jego funkcjonowanie 200 tys. złotych.

- W aktualnie powstającej części budynku znajdować się będzie sala audiowizualna, część wystawy stałej, czytelnia z mediateką dla dzieci i młodzieży, sklep muzealny, szatnia i toalety dla odwiedzających, a także pomieszczenia socjalne i techniczne - informuje Grzegorz Kozik z Muzeum - Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej.

Obecnie pracownicy muzeum w budynku zastępczym, znajdującym się przy ul. 3 Maja 57, prowadzą zajęcia edukacyjno-kulturalne takie jak m.in. "Przystanek Historia". Kontynuowane są również prace związane z przygotowaniem wystawy stałej.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies