Przełamanie Sokoła w Warszawie

W meczu siedemnastej kolejki 2 ligi koszykarze Sokoła Ostrów Mazowiecka wygrali z Akademią Koszykówki Legii Warszawa 102:91. Było to przełamanie podopiecznych trenera Antonio Daykoli po wcześniejszych sześciu porażkach z rzędu.

sokol_legia_22_03_18

Sokół Ostrów Mazowiecka po ostatnich słabszych spotkaniach wreszcie powrócił na odpowiednie tory.

Po pierwszej kwarcie był remis 26:26. Kolejna odsłona padła łupem ostrowskiej drużyny 28:21 i do przerwy Sokół prowadził siedmioma punktami. W trzeciej kwarcie podopieczni trenera Antonio Daykoli powiększyli przewagę do jedenastu oczek. Ostatnia część gry była wyrównana i zakończyła się remisem. Ostatecznie to Sokół mógł cieszyć się ze zwycięstwa.

W niedzielnym starciu rozegranym w Warszawie najlepiej punktującym był Piotr Barszcz, który zdobył 28 punktów. Drugim najskuteczniejszym koszykarzem ostrowskiego zespołu był Łukasz Paul - 22 punkty.

Kolejne spotkanie koszykarze Sokoła rozegrają przed własną publicznością. Rywalem w meczu w hali przy ulicy Trębickiego będzie MUKS Hutnik Warszawa. Początek starcia został zaplanowany na środę 23 stycznia o godz. 18.00.

Akademia Koszykówki Legii Warszawa - Sokół Ostrów Mazowiecka 91:102 (26:26, 21:28, 19:23, 25:25)

Legia: Sączewski 22 pkt, Motel 19 pkt, Kucharski 16 pkt, Sadowski 13 pkt, Skowroński 8 pkt, Karpik 6 pkt, Łysiak 3 pkt, Atanowicz 2 pkt, Abdelaal 2 pkt oraz Sakowski i Banasiak

Sokół: Barszcz 28 pkt, Paul 22 pkt, Jurkiewicz 14 pkt, Shapovalov 13 pkt, Sienkiewicz 9 pkt, Słoniewski 5 pkt, Solanikow 5 pkt, Gałan 4 pkt, Fronc 2 pkt oraz Kazimierczuk, Tchernev-Rowland i Mendak