Sokół lepszy od Hutnika przy Trębickiego (zdjęcia, wideo)

Koszykarze ostrowskiego Sokoła zapisali na swoim koncie drugie zwycięstwo z rzędu. Podopieczni trenera Antonio Daykoli ograli wczoraj w hali sportowej przy ulicy Trębickiego Hutnika Warszawa 97:86.

2019/01/barszcz-sokol-hutnik-jpg_5c49937ac724b

Pierwsza kwarta nie została rozegrana po myśli ostrowskich zawodników. Hutnik wygrał tę część gry 19:18. Do przerwy różnica w punktacji nie uległa zmianie, bo druga kwarta zakończyła się remisem 28:28.

Po zmianie stron Sokół wziął mecz w swoje ręce i pewnie szedł po zwycięstwo. Trzecia kwarta została zdominowana przez podopiecznych trenera Antonio Daykoli. Przed ostatnią kwartą ostrowski zespół prowadził sześcioma punktami. Czwarta, a zarazem ostatnia, kwarta pokazała kto tego dnia był lepiej dysponowany. Sokół powiększył przewagę do jedenastu oczek i pewnie odniósł zwycięstwo.

Po raz kolejny znakomity występ zanotował kapitan drużyny Piotr Barszcz. Doświadczony zawodnik zdobył z Hutnikiem 24 punkty i pokazał, że jest liderem zespołu.

Kolejne spotkanie koszykarzy Sokoła już w niedzielę 27 stycznia o godz. 18.00. W wyjazdowym starciu rywalem podopiecznych trenera Antonio Daykoli będzie AZS UMCS Lublin.

Sokół Ostrów Mazowiecka - MUKS Hutnik Warszawa 97:86 (18:19, 28:28, 23:16, 28:23)

Sokół: Barszcz 24 pkt, Shapovalov 18 pkt, Paul 16 pkt, Słoniewski 12 pkt, Gałan 8 pkt, Jurkiewicz 7 pkt, Fronc 5 pkt, Sienkiewicz 3 pkt, Mendak 2 pkt, Solanikow 2 pkt oraz Kazimierczuk, Skarpetowski

Hutnik: Cukierda 24 pkt, Malewski 18 pkt, Łapiński 11 pkt, Warmiak 10 pkt, Bajtus 8 pkt, Andres 6 pkt, Kurowski 5 pkt, Pstrokoński 4 pkt oraz Jurkiewicz, Wieczorkowski