Sokół wygrywa w Lublinie! Barszcz prowadzi zespół do zwycięstwa

Koszykarze ostrowskiego Sokoła odnieśli kolejne zwycięstwo w rozgrywkach 2 ligi. Podopieczni trenera Antonio Daykoli pokonali po raz drugi w obecnym sezonie AZS UMCS Lublin 98:89 i zapisali na swoim koncie kolejny komplet punktów do tabeli.

sokol_barszcz_05_03_18

W pierwszym meczu rozegranym w Ostrowi Mazowieckiej ostrowski zespół cieszył się z końcowego zwycięstwa wygrywając 72:67.

W rewanżowym spotkaniu scenariusz był bardziej dramatyczny. Po trzech kwartach Sokół pewnie prowadził 63:45 i wiele wskazywało na to, że będzie to łatwe zwycięstwo z wyżej notowanym rywalem. Okazało się jednak, że zawodnicy z Lublina nie złożyli broni.

W ostatniej odsłonie spotkania 18-punktowa przewaga topniała z minuty na minutę. Na osiem sekund przed końcem podopieczni trenera Antonio Daykoli prowadzili już zaledwie tylko dwoma punktami. Gospodarze mieli dwa rzuty osobiste i oba wykorzystali, co doprowadziło do dogrywki.

W dodatkowej 5-minutowej rozgrywce to Sokół okazał się skuteczniejszy. Ostrowski team wygrał dogrywkę 19:10 i mógł cieszyć się z końcowego triumfu.

Warto odnotować, że 31 punktów w spotkaniu zdobył kapitan zespołu Piotr Barszcz, który powoli wraca do swojej optymalnej dyspozycji.

Kolejne spotkanie koszykarze ostrowskiego Sokoła rozegrają w sobotę 2 lutego o godz. 12.00. Rywalem w hali sportowej MOSiR przy ulicy Trębickiego będzie ZKS Stal Stalowa Wola.

AZS UMCS Lublin - Sokół Ostrów Mazowiecka 89:98 (12:21, 14:15, 19:27, 34:16, 10:19)

AZS: Wydra 25 pkt, Daszke 21 pkt, Muda 16 pkt, Wiśniewski 13 pkt, Jaworski 8 pkt, Nycz 2 pkt, Lopez 2 pkt, Waniewski 2 pkt oraz Sobiech

Sokół: Barszcz 31 pkt, Słoniewski 15 pkt, Jurkiewicz 15 pkt, Shapovalov 14 pkt, Paul 12 pkt, Sienkiewicz 10 pkt, Gałan 1 pkt oraz Fronc, Mendak, Solanikow