Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Koszykówka

Lider za mocny dla Sokoła (zdjęcia, wideo)

Lider drugiej ligi mężczyzn w koszykówce okazał się zbyt silnym rywalem dla ostrowskiego Sokoła. Drużyna prowadzona przez trenera Antonio Daykolę przegrała wyraźnie ostatni mecz ligowy w sezonie zasadniczym przed własną publicznością.

2019/03/sokol-zubry-jpg_5c87aa609a141

W niedzielę w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Trębickiego w składzie Sokoła więcej czasu na grę dostali zmiennicy.

Pierwsza połowa zakończyła się wyraźnym zwycięstwem Żubrów Białystok 51:26. Po trzeciej kwarcie przewaga gości wzrosła do 28 punktów. W ostatniej odsłonie Sokół potrafił nawiązać kontakt i wygrał czwartą kwartę, ale ostatecznie uległ 57:84.

Był to ostatni mecz Sokoła w rundzie zasadniczej rozegrany przed własną publicznością. Czy podopieczni trenera Antonio Daykoli zagrają w fazie play-off? Odpowiedź na to pytanie w niedzielę 17 marca w Radomiu. To tam Sokół rozegra najważniejsze spotkanie w tym sezonie. Z miejscowym Klubem Sportowym Rosa ostrowski zespół zagra o ósmą pozycję - ostatnią premiowaną awansem do play-offów. Mecz w Radomiu rozpocznie się o godz. 18.00.

Sokół Ostrów Mazowiecka - Żubry Leo-Sped Białystok 57:84 (16:27, 10:24, 12:15, 19:18)

Sokół: Shapovalov 20 pkt, Gałan 14 pkt, Sienkiewicz 6 pkt, Barszcz 5 pkt, Słoniewski 4 pkt, Jurkiewicz 3 pkt, Paul 3 pkt, Kazimierczuk 2 pkt oraz Fronc, Mendak, Solanikow

Żubry: Wielechowski 22 pkt, Warszawski 17 pkt, Misiewicz 12 pkt, Parszewski 8 pkt, Andruk 8 pkt, Czosnowski 5 pkt, Szczerbatiuk 4 pkt, Bombrych 4 pkt, Wróblewski 2 pkt, Kamiński 2 pkt oraz Rećko