Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiadomości z miasta


Będzie nowa szkoła w Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia, wideo)

Podczas ostatniej sesji rady miasta dyskutowano o budowie stacji paliw przy ul. 3 Maja oraz nowej siedzibie ostrowskiej komendy policji. Przyjęto również uchwałę w sprawie zmiany budżetu na 2019 rok oraz zatwierdzono zmiany w wieloletniej prognozie finansowej miasta na lata 2019-2029.

2019/03/sesja-opozycja-jpg_5c87c2fbe957c

Zmiana w budżecie miasta pozwoli rozpocząć budowę nowej szkoły w Ostrowi Mazowieckiej. Jak poinformował burmistrz realną perspektywą rozpoczęcia budowy, po wykupieniu działki graniczącej z małą jedynką i ogłoszeniu konkursu na koncepcję architektoniczną oraz zamówienie dokumentacji na budowę, jest wiosna 2020 roku.

Radni pochylili się również nad problemem budowy stacji paliw przy ulicy 3 Maja. Burmistrz, radni oraz mieszkańcy Ostrowi Mazowieckiej jednogłośnie wyrażają sprzeciw wobec budowy stacji paliw w tym miejscu.

Ostatnim tematem rozmów była siedziba Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej. Budynek znajdujący się przy ulicy Piłata jest w opłakanym stanie. Poprawa warunków pracy funkcjonariuszy jest pilną sprawą. Nowa siedziba może być w całości sfinansowana przez Komendę Główną Policji, jest tylko jeden warunek - grunt pod budowę.

Miejscy radni zaproponowali działkę przy ulicy Broniewskiego w zamian za przekazanie nieruchomości użytkowanej obecnie przez policję przy ul. Chopina. Do sprawy wrócimy.

Sesja rady miasta odbyła się w czwartek 7 marca br.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies