Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Pieniądze na wynajem mieszkania - skąd bierzemy?

Wynajmujesz mieszkanie, ale od czasu do czasu brakuje Ci środków na uregulowanie należności? Sprawdź, w jaki sposób można podreperować swoje przejściowe problemy finansowe.

2019/04/pieniadze-jpg_5ca314d2105f2

Wielu Polaków żyje "od pierwszego do pierwszego", dlatego od czasu do czasu mogą zdarzyć się przejściowe problemy finansowe. Z trudnej sytuacji są osoby, które wynajmują mieszkanie i muszą regularnie regulować należności wobec najemcy. Skąd zatem wziąć pieniądze, gdy w danym miesiącu brakuje na czynsz?

Pożyczka od bliskich
Pieniądze na wynajem mieszkania można pożyczyć od bliskich, np. przyjaciół, rodziny. To najszybszy sposób, aby podreperować swój budżet i wywiązać się z finansowych obowiązków. Jednak dla większości osób taka pożyczka nie wchodzi w grę. Nikt nie chce przyznawać się do przejściowych kłopotów finansowych, które mogą zostać odebrane jako np. niezaradność życiowa.

Kredyt gotówkowy
Jeśli nie pożyczka od bliskich, to może kredyt bankowy? Właśnie w ten sposób część osób finansuje od czasu do czasu czynsz za wynajmowane mieszkanie. Warto jednak mieć świadomość, że nie wszystkie kredyty dostępne są "od ręki". Niekiedy procedury weryfikacyjne mogą przeciągać się w czasie, co opóźnia wypłatę środków.

Pożyczka ratalna
Trzecią opcją jest pożyczka ratalna proponowana przez firmy pozabankowe. Swoją istotą są bardzo zbliżone do kredytu bankowego, jednak pomiędzy tymi produktami można wskazać wiele różnic.

Pożyczka ratalna opiewa na dość wysokie kwoty - rzędu nawet kilkunastu tysięcy złotych. Okres spłaty wynosi zwykle do 36-48 miesięcy. Dzięki temu można liczyć na dość niską ratę - taką, której wysokość będzie dostosowana do możliwości finansowych pożyczkobiorcy. Atutem pożyczek ratalnych jest nie tylko elastyczna wysokość miesięcznego zobowiązania, ale również szybka ścieżka pożyczkowa. To zasługa uproszczonych procedur, które ograniczają formalności do niezbędnego minimum. Firmy pozabankowe przeprowadzają łagodną weryfikację - często nie wymagają zaświadczenia od pracodawcy i pobieżnie sprawdzają historię kredytową w takich bazach jak BIK, KRD czy ERIF.

Więcej o pożyczkach ratalnych dowiesz się z artykułu pod adresem https://sowafinansowa.pl/pozyczki-ratalne/.

Zaciągasz pożyczkę? O tym pamiętaj
Jeśli czynsz z tytułu wynajmu mieszkania chcesz opłacić pożyczką, musisz pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Przede wszystkim porównaj dostępne oferty, uwzględniając takie parametry jak: RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania), okres spłaty, wymagane formalności, czas oczekiwania na wypłatę środków.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.