Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Edukacja


Strajkujący nauczyciele są szykanowani (wideo)

Trwa czwarty dzień strajku pracowników oświaty. Zdaniem szefa ZNP, Sławomira Broniarza, strajkujący nauczyciele są szykanowani.

2019/04/strajk-nauczyciel-jpg_5caf455bb0f58

Regionalne kuratoria zmuszają dyrektorów szkół do tworzenia list strajkujących nauczycieli. To według szefa ZNP jest działaniem nielegalnym

- Ze smutkiem muszę poinformować o tym, że narastają działania antynauczycielskie i antystrajkowe. Kuratoria oświaty rozpoczęły wbrew ustawie o RODO zbieranie informacji dotyczącej liczby i nazwisk nauczycieli uczestniczących w akcji strajkowej. Każdy dyrektor jest zobowiązany do przedstawienia imiennej listy osób, które w każdym kolejnym dniu powstrzymują się od pracy. Ma to znamiona szykan i próby zastraszania. Mamy informacje z województwa świętokrzyskiego, że policja wchodzi do szkół i wypytuje o strajkujących - powiedział Sławomir Broniarz.

Szef ZNP Sławomir Broniarz wyraził również wdzięczność wszystkim, którzy wspierają strajk. Wspomniał również, że Związek Nauczycielstwa Polskiego powoła fundusz strajkowy. Zebrane w ten sposób środki mają wspomóc osoby, które z powodu strajku nie mogą liczyć na pełną wypłatę.

- Powołujemy fundusz strajkowy. Nie da się w całości wypłacić wynagrodzenia za czas strajku, ale będziemy chcieli zaspokoić potrzeby tych, którzy na tym strajku najwięcej stracili - dodał Sławomir Broniarz. Wymienił w tym kontekście m.in. strajkujące małżeństwa nauczycieli.

źródło: x-news.pl


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies