Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiadomości z miasta


Pomysły na ożywienie miasta. Debatowała "żywa ulica"

Spotkanie robocze dotyczące "żywej ulicy" odbyło się w Jatkach. Udział w rozmowach na temat ożywienia Ostrowi Mazowieckiej wzięli mieszkańcy oraz m.in. osoby zajmujące się sportem i kulturą. Nie zabrakło również burmistrza Jerzego Bauera i jego zastępcy - Daniela Choinki.

2019/04/zywe-miasto-fot-um-jpg_5cb46926b3f01Fot. Urząd Miasta w Ostrowi Mazowieckiej

- Podczas planowania przestrzeni publicznej ważne jest, aby zaangażowały się podmioty i osoby, na co dzień korzystające z danej obszaru, ulicy, przestrzeni - informuje Urząd Miasta w Ostrowi Mazowieckiej.

Spotkanie poprowadziły przedstawicielki "żywej ulicy" - Olga Sikorska i Iga Kalbarczyk oraz architekt Adam Radomski.

Podczas wydarzenia padały pomysły określające jaka przestrzeń będzie zmieniana oraz w jakim zakresie, a także na jakie spotkania czy happeningi będzie wykorzystywana.

- Już na poziomie prototypowania miejsca wytworzyła się całkiem spora porcja pomysłów, które mogą nas zaskoczyć podczas realizacji projektu. Może to będzie początek zmian w architekturze i przeznaczeniu niektórych przestrzeni miasta - dodaje ostrowski urząd miasta.

Ile osób, tyle pomysłów. Jakie propozycje mają nasi czytelnicy? Zachęcamy do komentowania.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies