Opublikowano . Mazowieckie | Kultura i rozrywka | Książka


Osiemnasta edycja Nagrody Norwida przed nami

Ruszyły zgłoszenia do tegorocznej edycji Nagrody Norwida, przyznawanej przez samorząd województwa mazowieckiego. Można zgłaszać kandydatów w czterech kategoriach: muzyka, sztuki plastyczne, literatura i teatr oraz do nagrody "Dzieło życia" za całokształt twórczości.

norwid_mazovia_25_03_18

To już osiemnasta edycja tego wydarzenia. Kandydatów można zgłaszać do 17 maja.

- Nagroda im. Cypriana Kamila Norwida przyznawana jest corocznie za wybitne dzieło bądź kreację artystom tworzącym lub mieszkającym na Mazowszu. Celem i ideą nagrody jest przede wszystkim ukazywanie i promocja wybitnych dzieł i artystów mazowieckich - z pochodzenia lub wyboru - przyczyniających się do wzrostu rangi regionu na mapie kulturalnej Polski i Europy. Artyści nominowani są do nagrody w czterech kategoriach: muzyka, sztuki plastyczne, literatura i teatr. Przyznawana jest także nagroda specjalna - "Dzieło życia" za całokształt twórczości - czytamy na stronie Mazowieckiego Instytutu Kultury.

Do konkursu mogą się zgłaszać oddziały ogólnopolskich związków twórczych, uczelnie wyższe, instytucje kultury, wydawnictwa i redakcje oraz twórcy indywidualni i członkowie kapituł nagrody do zgłaszania kandydatów, tworzących na Mazowszu w kategoriach: muzyka, sztuki plastyczne, literatura i teatr za dzieło lub kreację powstałe w 2018 r. oraz do nagrody "Dzieło życia".

Szczegóły na stronie norwid.mazovia.pl.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies