Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiadomości z powiatu


Magdalena Kaczmarek dyrektorem ostrowskiego sanepidu

Magdalena Kaczmarek, diagnosta laboratoryjny i specjalista epidemiolog, zastąpiła na stanowisku dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowi Mazowieckiej Tomasza Liwartowskiego. Pracę na odpowiedzialnym stanowisku rozpoczęła 10 maja br.

2019/05/magdalena-kaczmarek-png_5cdab7e6e4159 Fot. Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej

Oficjalne powołanie na stanowisko, Magdalenie Kaczmarek, wręczył w poniedziałek 13 maja br. starosta ostrowski Zbigniew Chrupek.

- Pełnienie funkcji powierzono na okres 5 lat. Przybyli na spotkanie mieli także możliwość zwiedzenia budynków stacji i zapoznania się z jej funkcjonowaniem - informuje Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej.

Zasięg działania PSS-E w Ostrowi Mazowieckiej to powiat ostrowski obejmujący 11 gmin. Do podstawowych zadań powiatowej stacji należy nadzór nad warunkami higieny środowiska, higieny pracy w zakładach pracy, higieny w szkołach i innych placówkach oświatowo-wychowawczych oraz w ośrodkach wypoczynku, zdrowotnymi żywności i żywienia - w celu ochrony zdrowia ludzkiego przed wpływem czynników szkodliwych lub uciążliwych, a w szczególności w celu zapobiegania powstawaniu chorób zakaźnych i zawodowych.