Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiadomości z powiatu


Starosta zapewnia: Nie chcemy zlikwidować Kotłowni (zdjęcia, wideo)

Na wniosek Rafała Swaczyny, radnego powiatowego i jednocześnie kierownika Sceny Kotłownia, omówiono na ostatniej sesji rady powiatu ostrowskiego obecną sytuację lokalnego teatru. W sali obrad pojawiła się również młodzież związana ze stowarzyszeniem Ostrowskiego Towarzystwa Inicjatyw Kulturalno-Oświatowych.

2019/06/sesja-rady-powiatu-jpg_5cfe156ee4514

- Stanęliśmy przed dylematem, ponieważ otrzymaliśmy wypowiedzenie lokalu i do dnia 31 maja mogliśmy prowadzić działalność. Rozumiemy sytuację, że lokal będzie wyremontowany, chcielibyśmy poprosić jeszcze o czas, abyśmy mogli 16 czerwca wystawić ostatni spektakl, na który nasza grupa pracowała cały rok - mówił Rafał Swaczyna.

Według opinii straży pożarnej nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, aby do 50 osób przebywało w pomieszczeniach Sceny Kotłownia.

- Pytanie czy w trakcie wyprowadzki mamy zabrać wszystko, łącznie z wykładzinami dywanowymi, ponieważ to jest nasza własność - zastanawia się radny Swaczyna. - Jeżeli są jakieś plany dotyczące tego obiektu, o których my nie wiemy, bardzo proszę o przekazanie informacji. Może rzeczywiście jest jakiś fakt, który spowoduje, że nie będziemy mogli wrócić do tego lokalu.

Po przedstawieniu stanowiska przedstawiciela OTIKO w radzie powiatu, głos zabrał starosta ostrowski Zbigniew Chrupek.

- Wola po stronie zarządu powiatu i myślę wszystkich radnych co do tego, żeby ta działalność była nadal prowadzona ona jest. Nie ma pomysłów na to żeby to zlikwidować - zapewnia starosta. - Przez 16 lat w tym obiekcie nie było kontroli sanepidu, straży pożarnej, nadzoru budowlanego, ustawiono taki dziwny parasol, niesprawiedliwy bo innych mieszkańców karzemy za to. Dzisiaj mogę powiedzieć z pełną odpowiedzialnością, że zrobiono to ze szkodą dla stowarzyszenia. Dlatego dzisiaj mamy problem taki jak mamy - kontynuuje Zbigniew Chrupek.

Głos w sprawie zagrożenia pożarowego w pomieszczeniach Sceny Kotłownia zabrał również komendant straży pożarnej.

- W trakcie czynności sprawdzających stwierdzono szereg nieprawidłowości, na które zostały wydane dwie decyzję administracyjne - mówił bryg. Janusz Iwanowski, komendant KP PSP w Ostrowi Mazowieckiej.

Szef ostrowskich strażaków mówił o decyzjach, które mają rygor natychmiastowej wykonywalności jak również o tych, które są odłożone w czasie, ponieważ wymagają wykonania projektu.

- Do wydania decyzji zostały zastosowane przepisy ogólne, ponieważ do tej pory nie wiemy w jaki sposób wykorzystywane są pomieszczenia, z jednej strony odbywają się tam spektakle, z drugiej strony są to pomieszczenia szkolne, w obu tych przypadkach mają zastosowanie inne przepisy - dodaje komendant Iwanowski.

Scena Kotłownia to pracujący z młodzieżą teatr amatorski, który od 16 lat funkcjonuje w Ostrowi Mazowieckiej.


Zobacz zdjęcia: Starosta zapewnia: Nie chcemy zlikwidować Kotłowni (zdjęcia, wideo)

1/33
2/33
3/33
4/33
5/33
6/33
7/33
8/33
9/33
10/33
11/33
12/33

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.