Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiadomości z powiatu


Czarny poniedziałek inspekcji weterynaryjnej

Dziś doszło do zapowiadanego od dawna zaostrzenia protestu pracowników inspekcji weterynaryjnej, którzy domagają się natychmiastowego przekazania obiecanych przez ministra rolnictwa Jana Ardanowskiego 40 milionów złotych na podwyżki. Do protestu dołączyli pracownicy Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Ostrowi Mazowieckiej.

2019/06/protest-weterynaria-jpg_5cfe1b6e2a04a Fot. Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Ostrowi Mazowieckiej

Pracownicy inspekcji weterynaryjnej w całym kraju planują blokady dróg i protest głodowy.

- Zarząd Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Inspekcji Weterynaryjnej w piątek 7 czerwca podjął uchwałę o zaostrzeniu protestu. Serie działań rozpocznie czarny poniedziałek - zapowiadał zarząd główny OZZPIW.

Pracownicy inspekcji weterynaryjnej, także w Ostrowi Mazowieckiej, przyszli dziś do pracy ubrani na czarno. W przypadku braku reakcji ze strony rządowej planowane są blokady dróg na terenie całego kraju, głodówka oraz szereg innych akcji.

- Czas, rodzaj i ich intensywność zależeć będą od reakcji ministra rolnictwa i rozwoju wsi, któremu inspekcja weterynaryjna podlega. Nie wszystko chcemy zdradzać od razu. Zapewniamy jednocześnie, że w czasie zaostrzenia protestu cały czas będziemy gotowi do podjęcia rozmów i wspólnego rozwiązania narosłych problemów - mówi Sara Meskel, przewodnicząca OZZPIW.

Dotychczasowe rozmowy reprezentantów środowiska z Janem Ardanowskim oraz innymi przedstawicielami ministerstwa nie skłoniły strony rządowej do podjęcia działań gwarantujących spełnienie postulatów pracowników inspekcji weterynaryjnej. Chodzi m.in. o niezrealizowanie osobistego zobowiązania ministra Ardanowskiego w sprawie przekazania do końca pierwszego kwartału br. 40 mln złotych na wzrost wynagrodzeń oraz zaniechanie wspólnej pracy nad rozwiązaniami mającymi na celu poprawę funkcjonowania inspekcji weterynaryjnej.


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.