Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Policja


Oszuści nie śpią. Kolejna seniorka mogła być ofiarą fałszywych policjantów

Fałszywi policjanci ponownie próbowali wyłudzić pieniądze od mieszkanki powiatu ostrowskiego. Tym razem kobieta wykazała się czujnością i nie dała się okraść.

telefon_30_04_17

Do zdarzenia doszło w środę 5 czerwca br. O szczegółach poinformowała nas sierż. szt. Marzena Laczkowska, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej.

- 66-letnia mieszkanka naszego powiatu zgłosiła próbę oszustwa na policjanta. Na jej stacjonarny telefon zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza policji. Fałszywy policjant próbował nakłonić kobietę do przelania swoich oszczędności na podany przez niego rachunek bankowy. 66-latka przelała kilka tysięcy złotych na wskazane konto, jednak później cofnęła polecenie co uchroniło ją przed stratą pieniędzy - wyjaśnia rzeczniczka prasowa ostrowskiej policji.

Komenda Powiatowa Policji w Ostrowi Mazowieckiej przypomina, że funkcjonariusze nigdy nie informują postronnych osób o prowadzeniu swoich czynności. Ponadto policjanci nie nakłaniają do współpracy poprzez przekazanie swoich oszczędności na podany przez nich rachunek bankowy.

- W przypadku odebrania telefonu od oszustów należy poprawnie rozłączyć się poprzez odłożenie słuchawki. Prosimy o zgłaszanie tego typu telefonów dyżurnemu naszej komendy pod numerem tel. (29) 746-92-00 - dodaje sierż. szt. Marzena Laczkowska.

Zobacz również:
Mieszkanka naszego powiatu straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych!


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.