Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Edukacja


Zielona szkoła uczniów ostrowskiej "dwójki" (zdjęcia)

Uczniowie klas I A, II B i III A z ostrowskiej "dwójki" wzięli udział w zielonej szkole na Mazurach. Miejscem docelowym i noclegowym uczestników była miejscowość Ruciane-Nida.

2019/06/zielona-szkola-sp2-001-jpg_5cff5420bb976Fot. archiwum szkoły

Bogaty program pozwolił uczniom poznać w pewnym stopniu krajobraz Pojezierza Mazurskiego.

- Nasza przygoda zaczęła się od zwiedzania Bani Mazurskich. Uczniowie podziwiali wytresowane i wysportowane psy zaprzęgowe, chaty traperskie, indiańskie tipi, zabytkową pasiekę pszczół, brali udział w zabawach i konkurencjach tj. strzelanie z łuku, wypłukiwanie złota - informuje wychowawca klasy I A.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie i zabawy w Galindii. Uczniowie zobaczyli m.in. Święty Gaj, polanę obrzędów, podziemne groty Perkuna, Labirynty Demonów, Bursztynową Komnatę i pieczarę wiedźm. Nie zabrakło też strasznych historii opowiadanych przez przewodników.

Uczestnicy zielonej szkoły odbyli także rejs statkiem po jeziorach Bełdany oraz Nidzkim, podziwiając przy tym dzikie ptactwo oraz największy kompleks leśny Mazur - Puszczę Piską. Wszyscy czekali jednak na dyskotekę integracyjną. Wszyscy bawili się w rytmach najnowszych hitów muzycznych.

Ostatniego dnia społeczność szkolna ostrowskiej "dwójki" odwiedziła Zagrodę Kurpiowską w Kadzidle, gdzie zobaczyli skansen. Wzięli tam udział w warsztatach lepienia byśków z ciasta chlebowego.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej wzięli udział w zielonej szkole w dniach 31 maja-2 czerwca.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies