Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiadomości z powiatu


Hakerski atak na stronę starostwa powiatowego

W czwartek 20 czerwca dodano wpis na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej o ewakuacji ludności cywilnej w trakcie ćwiczeń pn. "Dragon-19". Informacja była nieprawdziwa.

zakupy_internet_30_03_18

- Każdy obywatel jest zobowiązany do przybycia pod siedzibę urzędu 21 czerwca przed godz. 16. Należy mieć przy sobie tylko niezbędne rzeczy i dokumenty - napisano w nieprawdziwym wpisie na stronie starostwa.

Pracownicy starostwa nie zwlekali długo i zamieścili osobny komunikat w sprawie nieprawdziwego oświadczenia o ewakuacji ludności cywilnej.

- W związku z informacją zamieszczoną na stronie internetowej naszego powiatu oświadczamy, że informacja o rzekomej ewakuacji ludności cywilnej jest nieprawdziwa. Zamieszczenie oświadczenia wynika z nieautoryzowanego użycia uprawnień redaktorskich na naszej stronie internetowej - czytamy w oświadczeniu.

Hakerzy zaatakowali również inne strony samorządowe i ogólnopolskie. Na razie nie wiadomo kto stoi za nieprawdziwymi komunikatami, ani jaki był cel tej wiadomości.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies
Promocja