Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiadomości z powiatu


Hakerski atak na stronę starostwa powiatowego

W czwartek 20 czerwca dodano wpis na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej o ewakuacji ludności cywilnej w trakcie ćwiczeń pn. "Dragon-19". Informacja była nieprawdziwa.

zakupy_internet_30_03_18

- Każdy obywatel jest zobowiązany do przybycia pod siedzibę urzędu 21 czerwca przed godz. 16. Należy mieć przy sobie tylko niezbędne rzeczy i dokumenty - napisano w nieprawdziwym wpisie na stronie starostwa.

Pracownicy starostwa nie zwlekali długo i zamieścili osobny komunikat w sprawie nieprawdziwego oświadczenia o ewakuacji ludności cywilnej.

- W związku z informacją zamieszczoną na stronie internetowej naszego powiatu oświadczamy, że informacja o rzekomej ewakuacji ludności cywilnej jest nieprawdziwa. Zamieszczenie oświadczenia wynika z nieautoryzowanego użycia uprawnień redaktorskich na naszej stronie internetowej - czytamy w oświadczeniu.

Hakerzy zaatakowali również inne strony samorządowe i ogólnopolskie. Na razie nie wiadomo kto stoi za nieprawdziwymi komunikatami, ani jaki był cel tej wiadomości.