Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Edukacja


Ostrowska "dwójka" najlepsza w mnożeniu

Szkoła Podstawowa nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej została mistrzem tabliczki mnożenia. Uczniowie ostrowskiej "dwójki" przystąpili do ogólnopolskiego konkursu online. Do rozwiązywania testów wykorzystywali smartfony i laptopy.

2019/06/tabliczka-mnozenia-jpg_5d109761d74c8

- Unowocześniając bazę dydaktyczną stworzyliśmy nowy wizerunek nauczyciela i szkoły otwartej na innowacje - informuje dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej.

- Zaprosiliśmy do podjęcia wyzwania wszystkich uczniów szkoły, aby uczestniczyli w wydarzeniu ogólnopolskim, co dodatkowo wpłynęło na ich motywację i podniosło samoocenę - wyjaśnia dyrekcja szkoły.

Przez miesiąc w eliminatorze błędów uczniowie pracowali podczas zajęć szkolnych pod opieką i z pomocą nauczycieli, a także samodzielnie w domach. Eliminator składał się z pięciu poziomów zawierających zadania mnożenia liczb z zakresu do 100. Uczestnicy oswoili się z pracą w środowisku online. Test główny dla uczniów odbywał się na lekcjach w dniach od 27 do 31 maja.

W konkursie, #tabliczka2019 - mnożenie do 100, ostrowska "dwójka" nie miała sobie równych. Do konkursu przystąpiło ponad 1400 uczestników z 58 szkół w całym kraju.


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.