Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Gminy | Gmina Ostrów Mazowiecka


W Jasienicy, Jelonkach i Nagoszewie powstaną przedszkola dla dzieci od 3 roku życia

Od września w szkołach podstawowych w Jasienicy, Jelonkach i Nagoszewie uruchomione zostaną przedszkola dla dzieci w wieku od 3 lat z całodziennym wyżywieniem. Dlatego też, w ramach rządowego programu "Posiłek w szkole i w domu" zmieniają wygląd stołówki w szkołach prowadzonych przez gminę Ostrów Mazowiecka.

2019/08/remont-przedszkole-nagoszeo-jpg_5d4552d01aa85 fot. FB UG Ostrów Mazowiecka

Na zadanie, które ma na celu doposażenie i poprawę standardu obecnie funkcjonujących stołówek szkolnych, w tym kuchni i jadalni gmina uzyskała dofinansowanie z Mazowieckiego Kuratorium Oświaty w Warszawie w kwocie 105 000,00 zł

W ramach tego zadania wykonany zostanie remont pomieszczeń kuchni i jadalni oraz doposażenie stołówki szkolnej w Publicznej Szkole Podstawowej w Jelonkach. Planowany jest także zakup nowego wyposażenia kuchni, które będzie posiadało certyfikaty i znaki bezpieczeństwa.

W Publicznej Szkole Podstawowej w Nagoszewie zaplanowano malowanie pomieszczeń kuchni i jadalni oraz zakup mebli, zastawy stołowej i innych akcesoriów.

Działania te mają doprowadzić do tego, że wyremontowane stołówki szkolne będą przystosowane do wydawania 500 posiłków dziennie.

źródło: UG Ostrów Mazowiecka