Opublikowano . Powiat ostrowski | Kultura i rozrywka | Koncerty


Już jutro rozpoczyna się Nadbużański Festiwal Folkloru i Kultury (wideo)

Impreza na błoniach nad rzeką Bug w Broku rozpocznie się o godzinie 15:00, tuż po oficjalnym otwarciu zaplanowany jest Przegląd Zespołów Ludowych i Folklorystycznych.

2018/05/moda-na-folklor-jpg_5af755efd3e0c

Na zakończenie przeglądu organizatorzy przewidzieli koncert zespołu "WooW". W programie również warsztaty artystyczne, kiermasz rękodzieła, kuchnia regionalna.

- Serdecznie zapraszamy do udziału w festiwalu wszystkie zespoły amatorskie prezentujące folklor, a także twórców ludowych prezentujących rękodzieło, regionalne potrawy oraz wszystkie inne stowarzyszenia i osoby indywidualne, których działalność wpisywałaby się w tematykę festiwalu, a chciałyby swoim udziałem uświetnić wydarzenie - dodaje.

Celem festiwalu jest integracja środowisk ludzi dla których bliska jest tradycja i kultura naszego regionu i nie tylko, a także promowanie twórczości artystycznej nieprofesjonalnych zespołów folklorystycznych i ludowych oraz dorobku artystycznego twórców ludowych prezentujących rękodzieło i regionalne potrawy.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies