Opublikowano . Powiat ostrowski | Kultura i rozrywka | Koncerty


"Oberek" z Wyszkowa zwyciężył w Nadbużańskim Festiwalu Folkloru i Kultury (zdjęcia, wideo)

Wczoraj na błoniach nad rzeką Bug odbył się Nadbużański Festiwal Folkloru i Kultury, od godziny 15.00 zespoły folklowe i ludowe walczyły o nagrody burmistrza Broku.

2019/08/img-5820-jpg_5d4fca99b00ba

Blisko 20 zespołów zaprezentowało się podczas wczorajszego przeglądu zespołów ludowych i folkowych w Broku, które oceniało trzy osobowe jury w składzie: Jacek Wójcik, Małgorzata Marczyk i  Roman Gruz.

Trzecie miejsce w konkursie zajął ostrowski Zespół Pieśni i Tańca "Bez Wianka" drugie miejsce przypadło zespołowi "Mazowszanie" z Wołomina, a główną nagrodę otrzymał zespół "Oberek" z Wyszkowa.

Podczas konkursu wręczono również nagrodę publiczności, którą otrzymał zespół gospodarzy konkursu "Jarzębina" z Broku.

Celem festiwalu jest integracja środowisk ludzi dla których bliska jest tradycja i kultura naszego regionu i nie tylko, a także promowanie twórczości artystycznej nieprofesjonalnych zespołów folklorystycznych i ludowych oraz dorobku artystycznego twórców ludowych prezentujących rękodzieło i regionalne potrawy - dodają organizatorzy konkursu.

Na zakończenie przeglądu odbył się koncert ciechanowskiego zespołu "WooW" autorów przeboju pt. "Barbara".

Neonówka


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies
Promocja