Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Skrzynka skarg i pochwał


Skrzynka skarg: Co z progiem zwalniającym na ul. Lipowej?

Skrzynka skarg, pochwał i pomysłów:
Chciałem dowiedzieć się co z progiem zwalniającym na ul. Lipowej w pobliżu przedszkola. Odcinek drogi jest oznaczony znakiem A-17 "Uwaga dzieci", ale większość kierowców go ignoruje.

2019/09/ulica-lipowa-jpg_5d6e0ea6bb423Fot. czytelnik

Niedawno z dużą prędkością pomknął tą ulicą ciężki wóz bojowy straży pożarnej. Takich przypadków jest tutaj kilkadziesiąt dzienne. Gdzie służba ruchu drogowa ostrowskiej KPP? Ja policjantów tu nie dostrzegam. Proszę o zainteresowanie się tym tematem zanim dojdzie do tragedii.

Od redakcji: W kwietniu br. radna Anna Krajewska złożyła interpelację na biurko burmistrza Jerzego Bauera w sprawie budowy progu zwalniającego na ulicy Lipowej. Poniżej zamieszczamy pełną treść zapytania i odpowiedzi, której udzielił zastępca burmistrza Daniel Choinka.

- W imieniu mieszkańców ulicy Lipowej składam interpelację o umieszczenie na ich ulicy progu zwalniającego. Mieszkańcy proponują umieszczenie takiego progu zaraz za wjazdem do ZEC w okolicy Lipowej 17. Obecnie na tej ulicy jest duży ruch. Kierowcy często przekraczają prędkość narażając siebie i innych na niebezpieczeństwo. Budowa progu w tym miejscu w znaczący sposób poprawi bezpieczeństwo mieszkańców - napisała radna Anna Krajewska.

- W sprawie budowy progu zwalniającego na ul. Lipowej informuję, że w 2019 r. planowany jest remont tej ulicy polegający na odnowie nawierzchni asfaltowej. Ponadto w najbliższym czasie miasto planuje realizację budowy odcinka ulicy Sportowej (do połączenia z ul. Lipową), na podstawie posiadanej już dokumentacji, co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego w tym rejonie. Po realizacji powyższych prac zostanie rozpatrzona możliwość wykonania progu zwalniającego na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z drogą do ZEC, a ul. Sportową. Pod uwagę zostaną wziętę wszystkie aspekty związane z następstwami wykonania progu zwalniającego tj. poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego, generacja wibracji i hałasu oraz utrudnieniami dla pojazdów uprzywilejowanych na sygnale. Brana będzie również pod uwagę zgoda właścicieli przyległych do pasa drogowego posesji, przy których będą montowane progi zwalniające. Do tego czasu w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na ul. Lipowej zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu polegająca na ustawieniu oznakowania pionowego B-33 - ograniczenie prędkości do 40 km/h - odpowiedział zastępca burmistrza Daniel Choinka.

Neonówka


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies
Promocja