Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Książka


Czytano polskie nowele w ogrodzie biblioteki (zdjęcia, wideo)

Mieszkańcy Ostrowi Mazowieckiej ponownie wzięli udziału w ogólnopolskiej akcji pn. "Narodowe Czytanie". Pełne teksty polskich nowel przeczytano w ogrodzie ostrowskiej biblioteki. Wydarzeniu towarzyszyły również inne atrakcje.

2019/09/narodowe-czytanie-biblioteka-jpg_5d776d6050026 Fot. archiwum organizatora

W sobotnim czytaniu na uczestniczyli przedstawiciele władz miasta i powiatu ostrowskiego, młodzież szkolna i mieszkańcy. Spotkaniu towarzyszyła muzyka na żywo.

Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja, która została zainicjowana osiem lat temu. Objęta jest patronatem Pary Prezydenckiej RP. Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą zdecydowali, iż tegoroczną edycję narodowego projektu uświetnią polskie nowele. Wśród propozycji wybranych przez prezydenta i pierwszą damę znalazły się utwory m.in. Elizy Orzeszkowej, Marii Konopnickiej, Bolesława Prusa czy Henryka Rzewuskiego.

Narodowemu Czytaniu w ostrowskiej bibliotece towarzyszyło spotkanie poetyckie z Anną Lendzioszek. Podopieczna Środowiskowego Domu Samopomocy w Ostrowi Mazowieckiej zaprezentowała swoją twórczość, w tym wiersze napisane specjalnie na tę okazję. Swoje talenty zaprezentowały również dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej.

Wydarzenie odbyło się w sobotę 7 września. Więcej zdjęć znajdziecie na facebookowym profilu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej.