Opublikowano . Mazowieckie | Aktualności | Zdrowie


Popularny syrop dla dzieci wycofany

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał decyzję o wycofaniu partii popularnego syropu Ibufen dla dzieci forte o smaku truskawkowym - (Ibuprofenum), 200 mg/5 ml. Decyzja wydana przez GIF 10 września tego roku obowiązuje na terenie całego kraju i obejmuje jedną z partii leku.

2019/09/syrop-jpg_5d78b01939ecc

Wycofany z obrotu Ibufen to syrop o numerze serii 031118 z terminem ważności do listopada 2020 roku. Podmiot odpowiedzialny: Medana Pharma S.A. z siedzibą w Sieradzu (poprzednio: Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A.).

- Do Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego wpłynęła informacja o uzyskaniu wyniku poza specyfikacją przez wytwórcę dla ww. serii produktu leczniczego Ibufen dla dzieci forte o smaku truskawkowym w zakresie parametru zawartość ibuprofenu. W związku ze stwierdzeniem wady jakościowej, o której mowa powyżej, Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu z obrotu na terenie całego kraju wymienionej w sentencji decyzji serii produktu leczniczego - czytamy w uzasadnieniu GIF.

Więcej na stronie Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies