Opublikowano . Kraj i świat | Sport | Z kraju i ze świata


Była prezes Wisły Kraków zatrzymana przez CBŚP. Z kasy klubu miało zniknąć co najmniej 824 tysięcy złotych

Była prezes Wisły Kraków Marzena S. została zatrzymana przez Centralne Biuro Śledcze Policji. Razem z nią zatrzymano Annę M.-Z., żonę gangstera, który do ubiegłego roku kontrolował krakowski klub, Tadeusza C., byłego prezesa Wisły oraz byłego wiceprezesa Roberta S.

Według ustaleń dziennikarza TVN24 Szymona Jadczaka, sprawa dotyczy wyprowadzania pieniędzy z kasy klubu. Z konta Białej Gwiazdy miało zniknąć co najmniej 824 tysięcy złotych.

Mechanizm wyprowadzania pieniędzy z klubu miał opierać się na fikcyjnych umowach podpisywanych przez zarząd krakowskiego zespołu, w tym również przez zatrzymaną. Śledztwo dotyczące nieprawidłowości w piłkarskiej sekcji Wisły Kraków rozpoczął wydział ds. przestępczości gospodarczej Prokuratury Okręgowej w Krakowie 31 grudnia 2018 roku.

Marzena S. prezesem Białej Gwiazdy była od sierpnia 2016 do 2018 roku. Z trzynastokrotnym mistrzem Polski pożegnała się wraz ze sprzedażą akcji dwóm tajemniczym biznesmenom - Vannie Ly i Matsowi Hartlingowi. Obcokrajowcy ostatecznie nie wypełnili warunków umowy i nie przejęli krakowskiego klubu.

źródło: x-news.pl

Zobacz gazetkę Lidla

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.